Pedri poskytol ďalší rozsiahly rozhovor, tentokrát pre katalánsky denník Mundo Deportivo. Záložník FC Barcelona hovoril predovšetkým o reprezentácii španielska a Majstrovstvách sveta v Katare, ale aj o doterajšej sezóne v podaní Blaugranas. Záložník priznal, že chce pomôcť tímu vyhrať šampionát a takisto prezradil svoj osobný cieľ na tomto turnaji.

V roku 2019 si podpísal predbežnú dohodu s Barcelonou a hral si v Las Palmas. Vtedy si vycestoval na Majstrovstvá sveta do 17 rokov. O tri roky neskôr si považovaný za lídra seniorskej reprezentácie v Katare. Ako to prežívaš?

"Je to šialené. Prechod z kádra do 17 rokov na šampionát so všetkými tými hviezdami... Vďaka mojej rodine si s tým viem poradiť. Veľmi mi pomáha, aby som bol pokojný, žil každodenný život a užíval si to, čo robím. Vďaka Bohu je to oveľa lepšie."

Si dôležitým hráčom v Barcelone, jedným z lídrov mužstva. Cítiš rovnakú úlohu aj v reprezentácii?

"Vždy som veril, že tím je niečo viac ako len jeden hráč. Musím dať tímu maximum a ak som v reprezentácii, tak to musím urobiť aj v reprezentácii. Vďaka tomu rastiem ako ja, tak ako mužstvo. Je to najlepšie pre všetkých."

S reprezentáciou máš za sebou už niekoľko turnajov. Čo pre teba znamená pôsobenie na šampionáte?

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.