Ľavý obranca FC Barcelona debutoval v stredu v seniorskom tíme reprezentácie Španielska na Majstrovstvách sveta. V súčasnosti si žije svoj sen.

Ešte v lete nebolo jasné, či Alejandro Balde bude pokračovať v prvom tíme FC Barcelona alebo ho klub pošle na hosťovanie. K Blaugranas sa totiž pripojil Marcos Alonso a Xavi Hernández mal k dispozícii aj Jordiho Albu. Zdalo sa, že mladík nedostane veľa minút, ale Xavi sa rozhodol ponechať si ho v tíme a Balde napokon zažíva prelomovú sezónu.

Najprv prerazil v prvom tíme Blaugranas a teraz sa dostal aj na Majstrovstvá sveta v Katare, kde v stredu debutoval v zápase proti Kostarike. "Všetko sa udialo tak rýchlo," povedal Balde v rozhovore pre katalánsku televíziu TV3. "Pred 4 mesiacmi som hral za Barcelonu B, pred dvoma týždňami za reprezentáciu do 21 rokov. A teraz zrazu hrám na Majstrovstvách sveta. Je to pre mňa sen," povedal Balde.

"Moji rodičia a moji priatelia mi vždy pomáhajú zostať nohami na zemi. Je dôležité mať dobrý okruh priateľov," dodal k svojmu raketovému vzostupu medzi elitu a či ho to neprerástlo.

Balde priznal, že pred príchodom na trávnik bol nervózny, ale potom hral ako zvyčajne. V národnom tíme Španielska je plno hráčov Barcelony, s ktorými sa cíti veľmi pohodlne. Je súčasťou novej generácie hráčov Blaugranas spolu s Pedrim a Gavim. Očakáva sa, že vyznačia novú éru ako v Barcelone, tak aj v La Roja.

"Vidieť hrať Gaviho je podívaná," uviedol. "Včera sme si z neho uťahovali a volám ho Gavi-Pelé vzhľadom na ten rekord. Mám z neho veľkú radosť," povedal. Gavi sa stal najmladším strelcom na svetovom šampionáte od čias Pelého v roku 1958, keď skóroval do siete Kostariky.

zdroj: sport.es
foto: sport.es

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2022-11-25 10:32:47
Fakt je na čom stavať, po niekoľkých nevydarených prechodoch z B k mužom su tieto posledné dve sezóny vďaka Gavimu a Baldemu výborne!
2022-11-25 15:36:55
Nastupil a hned ozivil hru na lavej strane,mat este takeho Baldeho vpravo....