Mateu Lahoz dobabral zápas medzi Argentínou a Holandskom na Majstrovstvách sveta, no vo včerajšom derby Barcelony sa zbláznil úplne. Na Camp Nou sme videli 16 žltých kariet a 2 červené, z toho 10 kariet Lahoz vytiahol od 74. do 81. minúty. Skúsený rozhodca sa tak opäť postaral o to, že bol v centre diania.

Na Camp Nou sa včera hralo derby Barcelony, ale zápas bol pokojný, tempo hry pozvoľné a na ihrisku to medzi hráčmi neiskrilo napriek situácii súvisiacej s Lewandowskim, ktorý dostal povolenie hrať v zápase od súdu v Madride. Lahozovi sa však tento priebeh nepozdával a tak sa postaral o frašku. Jednoduchý zápas úplne nezvládol do takej miery, že si ani nevedel spomenúť na to, kto žltú kartu dostal a kto nie. Pokutový kop proti Barcelone mu nevyčítal nikto, pretože ten bol jasný a Espanyol ho zahrával podľa pravidiel.

Mateu tak rozdal 16 žltých kariet a 2 červené - pre Jordiho Albu a Viniciusa Souzu. Zaujímavosťou je, že v zázname o zápase je poznámka, že po zápase o 17:15 bolo zaznamenané, že stále chýba žltá karta pre Joselu z 81. minúty. Počas zápasu zas bolo evidentné, že žltú kartu dostal aj Raphinha, ktorý bol vtedy už na lavičke, no zmienka o tom v zázname chýba. Poďme sa teda pozrieť na to, kto vlastne dostal kartu a za čo.

25' - Žltá karta pre Ansu Fatiho za "neuvážené použitie ruky na zasiahnutie súpera v súboji o loptu"
30' - Žltá karta pre Gaviho za hádku s protihráčom
30' - Žltá karta pre Briana Olivana za hádku s protihráčom
31' - Žltá karta pre Leandra Cabrera za faul
54' – Žltá karta pre Fernanda Calera za taktický faul

---

74' - Žltá karta pre Jordiho Albu za hádku s protihráčom
74' - Žltá karta pre Viniciusa Souzu za hádku s protihráčom
74' - Žltá karta pre Edu Exposito za protesty voči rozhodcovi
75' - Žltá karta pre Ferrana Torresa za protesty voči rozhodcovi
76' - Žltá karta pre Pedriho za protesty voči rozhodcovi
78' - Žltá karta pre Jordiho Albuza protest voči rozhodcovi
78' - Červená karta pre Jordiho Albu za druhú žltú kartu
80' - Žltá karta pre Viniciusa Souzu za taktický faul
80' - Červená karta pre Viniciusa Souzu za druhú žltú kartu
81' - Žltá karta pre Joselu za protesty voči rozhodcovi

---

90' - Žltá karta pred Arnau Tenasa za protesty voči rozhodcovi z lavičky
90' - Žltá karta pre Javiho Puada za faul
90' - Žltá karta pre Xaviho Hernándeza za protest voči rozhodcovi z lavičky

zdroj: RFEF fcbarca.com