Brankár Atlética Madrid sa po zápase proti Barcelone objavil na tlačovej konferencii. Slovinec priznal, že jeho tímu nevyšiel začiatok stretnutia a ako dôvod uviedol, že mužstvo malo mentálne problémy a strach.

Aké máš dojmy po tejto prehre?

"Keď prehráte, nikdy nie sú dobré. S výkonom mužstva od 25. minúty som spokojný, ale to nestačí. Takto musíme začať hrať od začiatku. Súper nás za to potrestal. Nemali sme to šťastie, aby sme strelili gól a remizovali či vyhrali. Vo všeobecnosti si myslím, že sme odohrali výborný zápas až na tých úvodných 25 či 30 minút."

Zdalo sa, že ste iným tímom. Je to otázka koncepcie?

"Je pravda, že sme pôsobili ako iné mužstvo v tom smere, že sme hrali neskôr inak ako sme začali. Nemyslím si, že by to bola otázka koncepcie, skôr niečo s mentalitou. Do zápasu sme nastúpili trochu spomalení, so strachom, čakali sme, až nám Barcelona ublíži, aby sme sa zobudili. Nie je to prvýkrát, čo sa nám niečo také stalo, v posledných rokoch je to časté. Nemám na to odpoveď, ak by som ju mal, nestalo by sa to. Musíme myslieť na to, aby sme hrali ako v neskorších fázach zápasu, futbal to nie je 60 minút, ale 90 minút, ale dokázali sme, že vieme hrať a nemusíme nastúpiť do zápasu so strachom."

Aká je odpoveď?

"Je to v hlave každého. Je to niečo psychologické, neviem, prečo sa nám to stalo. Nie som psychológ, ale nepochybujem, že odstránime tento zvyk, ktorý sa nám v poslednej dobe stáva, keď prvý polčas či prvé minúty vzdáme a zobudíme sa, až keď inkasujeme. Veľmi sme si neverili a keď sa nám nedarí, tak sa nám veci skomplikujú. Som presvedčení, že sa zmeníme a všetko pôjde dobre."

Myslíš si, že s touto chýbajúcou rozhodnosťou v oboch pokutových územiach je postup do Ligy Majstrov možný?

"Áno, je to možné a určite postúpime. O tom vôbec nepochybujem. Verím mužstvu, je to dobrý tím. S tou rozhodnosťou máš pravdu, musíme sa veľmi zlepšiť, inkasovať menej gólov a využiť naše šance. Ale nemám pochybnosti, zostáva Copa del Rey, množstvo ligových zápasov a Primera Division sa nekončí v januári. Zostáva pred nami veľa a myslím pozitívne."

zdroj: as.com
foto: twitter/atletico

Diskusia

4 komentáre
2023-01-09 11:08:21
Marc-André ter Stegen (FC Barcelona) Zapasy 16 Cisty stit 12x
Jan Oblak (Atlético de Madrid) Zapasy 14 Cisty stit 5x
Thibaut Courtois (Real Madrid) Zapasy 12 Cisty stit 1x
2023-01-09 12:53:41
Suhlasim, ze vzhladom na priebeh zapasu by remiza bola vhodna. Avsak sme mali Arauja a Stegena, ktori nas podrzali ked bolo treba.