Po víťazstve 3:0 nad Sevillou sa Barcelone podarilo navýšiť náskok pred druhým Realom Madrid už na rozdiel 8 bodov.  Víťazstvo však malo aj trpkú príchuť, keďže Sergio Busquets musel strieľať už v 8. minúte kvôli poranenému členku.

Kapitán FC Barcelona bude tímu chýbať približne 3-4 týždne a vynechá prvý zápas 1/16finále Európskej ligy proti Manchestru United. Pritom táto sezóna v Európskej lige môže byť poslednou šancou Busquetsa na zisk titulu na európskej futbalovej scéne, keďže po sezóne mu končí zmluva a nie je jasné, či podpíše predĺženie kontraktu na Camp Nou.

Hoci sa o tejto záležitosti píše veľmi veľa, nikto netuší, ako to nakoniec dopadne. Pred zápasom so Sevillou sa futbalový riaditeľ Mateu Alemany pre DAZN vyjadril, že do tohto rozhodnutia nebude zasahovať: "Do trénerovho plánu, samozrejme, vstupovať nebudem. Busi vie, aké ohľady a uznanie má doma. Samozrejme, je tu inštitúciou; pre klub, pre nás a pre fanúšikov Barcelony. Končí mu zmluva, ale to je okolnosť, ktorú on sám vyhodnotí, pretože tu je dôležitý aj budúci projekt. Verím, že medzi ním a Xavim padne toto rozhodnutie, keď ho budú považovať za relevantné, a my ho podporíme. Ak zostane, bude to fantastické," povedal Alemany pre katalánsky denník Sport.


KLIKNI SEM a vyber si svoje tričko!

Xavi počas celej sezóny pravidelne tvrdí, že Busquetsa stále považuje za dôležitú súčasť barcelonského tímu a že ak bude chcieť, má miesto v tíme aj v budúcej sezóne. Ak Busquets odíde, vo všeobecnosti sa verí, že v lete zamieri do Major League Soccer.

zdroj: football-espana.net
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2023-02-06 16:34:22
Typicky slovenske kezdy kto ma v zadku dieru tu bude vypisovat a radit savimu co ma robit .....
rambla 2023-02-07 08:34:27
máš pravdu, xavi, ktorý číta plynulo po slovensky, sa už proti tomu ohradil: slováci, čo máte v zadku dieru, kušte -- povedal v barcelonskom bare columbo christoforo
2023-02-06 17:46:39
Mno, tak jestli nebude hrát 3 týdny, tak si myslím, že se ukáže dobře, nakolik je přínosný, nepostradatelný, atd.....ja si spíš myslím, že bez něj to půjde lépe, ale třeba se pletu :)
2023-02-06 19:14:39
Teraz vynikne FDJ a Kessie
2023-02-06 19:21:52
Toto je čo za alibistické rozhodnutie. Hráč bude diktovať podmienky? Klub by mal mať jasno, áno chceme ho, nie, nechceme ho. Alebo chceme ho, ale za týchto podmienok. Bodka. Dá sa o tom rokovať kúsok hore dole, ale klub má byť ten, čo povie áno alebo nie. Lebo teraz čo? Bude sa do leta čakať, čo Busquets povie? V kádri je Nico, Torre aj Kessie. Čo a nimo? Predať niekoho ak Busquets ostane? Čo ak neostane? A predajú sa 2 záložníci? Kde sa zoženie nový?