Xavi zdôvodnil rotáciu zápasovým vyťažením, keďže v priebehu 21 dní odohrajú Katalánci 7 zápasov, a poukázal prípad Pedriho. Faktom ale zostáva, že keď Barcelona zverejnila základnú zostavu na zápas proti Červeným diablom, množstvo fanúšikov zostalo zaskočených.

Najviac sa fanúšikovia čudovali pri pohľade na zloženie defenzívnych radov, nakoľko tréner Barcelony sa rozhodol na tak dôležitý zápas Európskej ligy zmeniť formáciu, pritom predchádzajúce zloženie fungovalo v poslednom čase naozaj na výbornú. V základe si nezahrali Christensen a Balde, ktorých nahradili Alonso a Alba.

Xavi uviedol: "Dve zmeny v obrane sú spôsobené tým, že v najbližších dňoch nás čaká veľa zápasov. 7 v priebehu 21 dní a musíme využiť všetkých hráčov, aby sme predišli zraneniam. Musíme rotovať." A potom dodal: "Už sme videli, čo sa stalo s Pedrim."

Najpozoruhodnejšie bolo, že Xavi akoby viac zohľadňoval vyťaženosť hráčov v zápasoch proti Villarrealu, pritom zápas proti Cádizu je ideálnym testom pre rotácie. Zdá sa, že pri pohľade na zostavu proti United vyplýva, že pre Barcelonu je prioritou ligový titul a nie triumf v Európskej lige. Na mnohé rozhodnutia Xaviho v tejto sezóne, a predovšetkým v posledných týždňoch, je potrebné pozerať sa z tejto perspektívy.

Xavi predstavil na La Cerámica svoju once de gala, a to aj napriek blížiacemu sa zápasu proti United. Bolo potrebné navýšiť odstup od Madridu a žiadny kľúčový hráč nebol vynechaný. Pred niekoľkými týždňami tréner neskrýval klubové zámery: "Pre nás je liga najdôležitejším cieľom, keď už sme vypadli z Ligy Majstrov," pripomenul.

V klube si uvedomujú dôležitosť víťazstva v La Lige na posilnenie projektu. V tomto zmysle chápu, že Barcelona je stále v procese výstavby a snahy dostať sa na víťaznú vlnu. Proces, ktorý sa začína najprv víťazstvom v domácej lige a potom návratom k vysnívanej Lige Majstrov v budúcej sezóne. Klub sa v tejto sezóne nevzdáva víťazstva v pohári ani v Európskej lige, ale hlavným cieľom je vyhrať La Ligu.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2023-02-18 10:17:17
Presne toto som písal už pri zostave že xavi mohol dostať ako prioritu ligu a nie EL ....ale tunajšie fórum ktoré všetko vie má svoje múdrosti
tunno Premium 2023-02-18 11:05:07
Liga je priorita a vypadnutie z EL by nebolo ani z polovice tak bolestne, ako vypadnutie z LM. Ako fanusik som si prial plnu obranu, zvlast ked chybal Buskec. Na strane druhej nevidime do vsetkeho. Treneri sa riadia aj podrobnymi dátami zbieranymi z treningov, takze je mozne, ze dani hraci (Balde a Christensen mozno aj dalsi) neboli po zapase s Villarealom dostatocne fyzicky "obnovení". Co by nebolo prekvapenim vzhladom na predchadzajuci zapas, v ktorom nas Villareal preháňal.
Peto333 2023-02-18 11:32:47
Tunno máš pravdu ...sú to interné informácie o ktorých verejnosť nič nevie .....dúfam jedného dňa bude viac ľudí používať svoju hlavu podobne ako ty a nebudeme tu musieť čítať komentáre dosť úbohého charakteru
2023-02-18 11:02:35
Proč? Protože Xavimu přeplo. Teď hrajeme v lize proti Cádizu a Almeríi, takže ideální příležitost trochu rotovat a dát minuty i jiným hráčům (ví Xavi, že existuje Pablo Torre?). Určitě není ideální příležitost rotovat proti top klubu, který hraje v hodně dobré formě a bojujeme o postup.
Malloy 2023-02-18 11:25:04
Ale čo už kričis ?2 2 je OK nepocitaju sa vonkajšie góly teraz proti cadizu doma bude oddych pre väčšinu potom hurá na united toto není dedinská liga ?a keď aj bola rotácia Hrozne to nebolo ako niektorý píšete zahrali sme už aj horšie zápasy keď si predstavím výkon bellerina proti Bayernu alonso hral veľmi dobre
Peto333 2023-02-18 11:28:08
Aj xavi má svojho šéfa a mohol dostať rozkaz že liga je priorita ....ale nakoľko vieš že xavimu preplo tak máš dobré informácie....čo sa ešte preberalo na stretnutí xavi laporta a dody21 ?
emiliano 2023-02-18 12:19:23
Súhlasím, liga je priorita. EL je druha v poradí, myslím, že ešte stále nemáme na top európske tímy. Koľko to trvalo MU, kým začal hrať tak, ako hrá? A koľko peňazí minuli a koľko trénerov vymenili? A kde je teraz mašina zvaná Liverpool a Chelsea? A my s tými finančnými problémami, keď si môžeme dovoliť len voľných hráčov, sa začíname celkom dobre ukazovať, len netreba mať nereálne ciele. Treba vyhrať ligu, aj keď aj to môže byť veľmi náročný cieľ, lebo Real sa určite zdvihne.
tunno Premium 2023-02-18 12:30:41
V plnej zostave sme na top urovni.
Sety 2023-02-18 12:34:28
Proti Cádizu musíme ísť naplno. Síce sme posledný vzájomný zápas vyhrali, no predtým sme 2 remizovali a 2 prehrali.
Peto333 2023-02-18 12:39:22
V top zostave áno .......aj keď je to ťažká otázka nakoľko keď nerátam united ( ktorému chýba viac hráčov ako nám ) a realu totálne bez formy tak aký bol silný súper proti ktorému Barca hrala ?
tunno Premium 2023-02-18 13:32:23
To je jedno s kym sme hrali. S tou zostavou od zaciatku roku sme boli perfektne organizovani a kazdy hrac mal rolu ktora mu plne vyhovovala.
2023-02-18 13:19:22
Za mňa mala byť najsilnejšia zostava, a to z dôvodu, čo možno najväčšej šance na postup. V Európe sa potrebujeme nutne rehabilitovať.