V posledných rokoch sa v Barcelone objavuje jeden škandál za druhým. Keď sa zdá, že situácia sa vôkol jedného škandálu utrasie, objaví sa ďalší.

Najnovším škandálom je vyplatenie 1,4 milióna eur Enriquezovi Negreirovi za technické reporty v čase, keď bol bývalý rozhodca podpredsedom Technickej komisie rozhodcov. Barcelona sa bránila argumentom, že všetky veľké kluby majú reporty o rozhodcoch, ale skutočnosť, že tieto správy vypracovala firma podpredsedu CTA, a vyplatené sumy vyvolali mnohé pochybnosti.

V prípade Barcelony však v posledných rokoch vyplávalo na povrch množstvo škandalóznych prípadov. Od úplatkov Josého Luisa Núñeza daňovým kontrolórom v prospech jeho firiem, ktoré sa skončili väzením bývalého prezidenta, cez podpis zmluvy s Neymarom, pre ktorý klub a jeho vedenie prešli dvoma súdnymi konaniami (jedno z nich je stále otvorené), špionážnu kauzu Barçagate, žalobu na vyvodenie zodpovednosti v prípade Joana Laportu, obchod Gerarda Piqueho s RFEF v Saudskej Arábii a najnovšie spory klubu s La Ligou.

Dva súdne spory vyplývajúce z podpisu zmluvy s Neymarom

Podpis Neymara spôsobil Barcelone od prvého dňa množstvo problémov. Prvý prípad, ktorý sa začal sťažnosťou člena klubu na účtovníctvo celej operácie, sa skončil odsúdením Barcelony po tom, ako sa právnici klubu dohodli s daňovým úradom. Barcelona musela podľa rozsudku zaplatiť 5,5 milióna eur, hoci predtým zaplatila iné sumy na reguláciu situácie. Z dohody tiež vyplýva, že Sandro Rosell a Josep Maria Bartomeu boli zbavení obvinení, z ktorých boli obvinení.

Transfer Brazílčana otvoril aj ďalšie súdne konanie s názvom Neymar 2 na základe sťažnosti podanej spoločnosťou DIS, ktorá vlastnila časť práv na hráča. Spoločnosť sa domnievala, že Barcelona, Santos, hráč a jeho rodina vymysleli schému, ako sa vyhnúť vyplateniu dlžnej sumy spoločnosti DIS prostredníctvom rôznych paralelných zmlúv. Koncom minulého roka sudca vyniesol rozsudok, ktorým oslobodil všetkých obžalovaných. Rozsudok však nie je právoplatný, keďže brazílska spoločnosť oznámila, že sa odvolá.

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2023-02-19 12:33:02
a ktory klub nema škandaly ?