Barcelona včera večer prehrala v odvete 1/16finále Európskej ligy s Manchestrom United 2:1 (4:3 celkovo) a jej cesta v európskych súťažiach v sezóne 2022/23 je opäť na konci.

Katalánci sa síce ujali vedenia, ale druhý polčas patril domácim farbám, keď Barcelona sa z trávnika úplne vytratila. Pre Barcelonu to bolo ďalšie sklamanie v Európe, pretože sa zdá, že na tejto scéne sa jej nedarí. Barça bola z európskych súťaží vyradená neuveriteľných štyrikrát za posledný 1 rok a 77 dní.

V roku 2021 ju v skupinovej fáze Ligy Majstrov vyradil Bayern Mníchov a v apríli minulého roka vypadla vo štvrťfinále Európskej ligy s Eintrachtom Frankfurt. V októbri minulého roka zažila ďalšie sklamanie v skupinovej fáze Ligy Majstrov, a potom je tu včerajší večer na Old Trafford.

Tento výsledok zároveň znamenal, že Xaviho zlá bilancia v európskych zápasoch pokračuje, keďže tréner Blaugranas vyhral na európskom fronte len 4 zo 16 zápasov. Aj keď si Barcelona z tohto večera odniesla niekoľko pozitív, výsledok opäť vyvolal obavy z jej nedávnych výkonov vo veľkých zápasoch v Európe.

Blaugranas vyhrali len jeden z posledných 15 zápasov v Európe proti tímom z piatich najlepších európskych líg, pričom 9 z nich prehrali a v piatich stretnutiach sa zrodila remíza, čo je dovedna toľko porážok ako v predchádzajúcich 50 takýchto zápasoch (V31 R10 P9).

Barcelona si svoji vedúcu pozíciu v La Lige vyslúžila najmä vďaka pevnej a silnej defenzíve. Počas celej sezóny sa však snažila zopakovať tieto výkony aj v Európe. Barcelona v tejto sezóne La Ligy inkasovala v 22 ligových zápasoch len 7 gólov a udržala si neuveriteľných 17 čistých kont. V Európe však Xaviho zverenci inkasovali 16 gólov len v ôsmich zápasoch (UCL+UEL), pričom sa im nepodarilo zaznamenať ani jedno čisté konto.

Pozitívom je, že Lewandowski sa v zápase proti Manchestru United strelecky presadil a v súčasnosti strelil 25 gólov v 30 zápasoch vo všetkých súťažiach za Barcelonu. Je to už 12. sezóna po sebe, v ktorej Poliak na klubovej úrovni vsietil 25 a viac gólov.

zdroj: barcauniversal.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-02-24 11:25:53
Velká slabina je utok,měli jsme 2-3 možnosti přihrávky,kdy by prakticky hráč šel skoro sám na branku(jednou stoprocentně) a nepřišla přihrávka přestože byl nahrávající čelem k brance a musel videt nabihajícího .Pak sami sebe dostavame pod tlak nahrávkami na obsazené hráče a zpětnými nahrávkami brankaři,který pak jen odkopne míč na pulku ,kde ho získa soupeř.Bousqets sice měl dobré momenty ,ale to je hodně málo ,už nestíhá a trpí tím naše hra .Vsichni ho obejdou velmi rychle.
2023-02-24 11:51:47
Tak, prišli sme o ďalšie peniaze, s ktorými náš rozpočet počítal, takže pokiaľ v lete neprídu veľké predaje, nebudú žiadne posili a káder bude stagnovať, alebo sa ešte zhorší. Ak to dám do kontextu aj s vojnou s LaLigou, resp. UEFA, nečakajú nás pekné zajtrajšky v európe. Otázka je ešte domáci front, či nám to vydrží, alebo sme tak závislí od hry Gaviho a Pedriho.