Mateu Alemany poskytol pred zápasom s Realom Madrid krátky rozhovor pre televíziu Movistar, v ktorom sa venoval téme svojej budúcnosti. Futbalového riaditeľa FC Barcelona sa pýtali aj na kauzu Negreira.

"Sú to situácie zo súkromnej sféry a v skutočnosti na tom nezáleží," odpovedal na otázku o ponuke z Aston Villy, ktorú vraj odmietol. Novinár sa futbalového riaditeľa opýtal, či zatiaľ zostáva v Barcelone, a on odpovedal "určite áno". Možno pripomenúť, že existovali pochybnosti o Alemanyho zotrvaní v Barcelone vzhľadom na jeho končiaci sa kontrakt a možnosť, že klub zamestná bývalého športového riaditeľa Betisu. Zdá sa však, že Barcelona bude môcť aj naďalej počítať so službami súčasného futbalového riaditeľa.


KLIKNI SEM a vyber si svoje tričko!

Alemanyho sa pýtali aj na škandál okolo odmeny bývalého podpredsedu technickej komisie rozhodcov: "Barcelona je prvou zainteresovanou stranou, ktorá chce mať všetko čo najrýchlejšie objasnené, preto sme poverili externé vyšetrovanie, ktoré bude môcť počítať s pomocou nášho oddelenia pre dodržiavanie predpisov. Zaviazali sme sa, že bezodkladne poskytneme všetky a úplné vysvetlenia."

"Som si istý, že dvojzápas sa rozhodne na Camp Nou bez ohľadu na výsledok, ktorý do Barcelony privezieme," povedal Alemany, ktorý ešte nevedel, že Barcelona vyhrala 1:0.

Riaditeľ Barcelony vyzval verejnosť na zdržanlivosť, a to aj napriek predchádzajúcim dvom prehrám tímu: "Nemali by sme všetko posudzovať cez prizmu posledných dvoch výsledkov, ale na základe širšieho obrazu. V La Lige sme na veľmi vysokej úrovni. Harmonogram je veľmi náročný, aj kvôli Majstrovstvám sveta, a to môže viesť k nestálym výkonom, ale to platí pre každého."

Alemany sa odvolal aj na Xaviho slová, že Real je v semifinále súťaže favoritom: "Ak to hovorí tréner... Vždy s ním súhlasím, hráme proti Realu a máme pred ním maximálny rešpekt, ale uvidíme, čo sa stane. Máme výrazné absencie, ale aj široký káder, aby sme mohli konkurovať," uzavrel.

zdroj: movistar
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.