Bývalý útočník Barcelony a súčasný hráč brazílskeho Grêmio poskytol rozhovor mesačníku Placar, v ktorom si zaspomínal na svoje pôsobenie v Katalánsku. Uruguajčan sa okrem iného vyjadril k ságe okolo Neymarovho prestupu do PSG.

"Keď sa o mňa zaujímala Barcelona, pomyslel som si: je tu Neymar, je tu Messi, kde budem hrať ja? Ale tím predsa potrebuje deviatku. Neymar a Messi v tomto prípade videli, že som prišiel vyhrávať, dosiahnuť dôležité veci. Neprišiel som súťažiť s Neymarom o to, či bude kopať pokutové kopy, alebo s Messim o to, či bude zahrávať priame kopy."

"V Liverpoole som zahrával priame kopy a Gerrard penalty. Ja som vtedy súťažil o Zlatú kopačku, on strieľal penalty a nič sa nedialo, rešpektoval som to. Oni (Ney a Leo) videli, že som prišiel s rešpektom vyhrávať. Pamätám si, že v prvých zápasoch v Uruguaji som bol kritizovaný, pretože som bol deviatka, strelec gólov atď. a nabiehal som do pokutového územia a prihrával Neymarovi, Messimu, Xavimu alebo niekomu inému."

"Hovorili, že "veď on vždy strieľa". Dobre, ale neskôr v inej situácii mi Neymar prihral. Medzi nikým z nás troch nebola žiadna žiarlivosť. A mimo ihriska sme sa stretávali, aby sme si spolu vypili maté, Ney ho nepije, ale keď sme si ho s Leom dali, prišiel, sadol si, rozprávali sme sa o tom, o tamtom, o všetkom. Jasné, mimo futbalu sme viedli iné životy, ale stretávali sme sa. Ney nás pozýval na svoje narodeninové oslavy, navštevoval nás doma. Mohol vidieť, aké sú naše životy, a my sme mohli vidieť, aké sú tie jeho. Niekedy sme videli, že urobil niečo zlé, a povedali sme mu: "Ney,...". "

"Bol to chlapec, ktorý sa chcel učiť a počúvať od najlepších. Neskôr, keď videl, ako som v roku 2016 súťažil o Zlatú kopačku s Cristianom Ronaldom, spolu s Leom mi pomohli vyhrať. Prenechávali mi penalty, prihrávali mi, aby som viac strieľal... Vždy im za to budem vďačný. Bola to taká demonštrácia. Pre nás bol Leo najlepší na svete, pre mňa bol Neymar druhý. Takže to, že mi pomohli vyhrať Zlatú kopačku... budem za to vždy vďačný. Išlo o to ukázať, že tri hviezdy môžu hrať spolu, v jednom tíme, s jedným cieľom, vyhrávať ako tím, nie individuálne. Myslím si, že nás to urobilo lepšími a mimochodom aj dobrými kamarátmi."

"Neyov odchod nás ako priateľov veľmi bolel, pretože počas tej predsezóny v USA, keď sme sa o tom začali baviť, sme si povedali "nie, nie, nie". On o tom nerád veľmi hovoril, tiež hovoril "ee nie, nie". Nakoniec to dospelo do bodu, keď bol balón obrovský. Išli sme sa s ním porozprávať a povedali sme mu: "Ney, ak chceš všetko vyhrať, zostaň tu s nami. Minule sme boli slabší, prehrali sme, ale tento rok sa to zmení. Prídu noví hráči (čo sme potrebovali)." Vypočul si nás a povedal: "Áno, áno, chcem zostať, ale...". A potom máte celé prostredie, ktoré je niekedy ťažké kontrolovať.... Ako priatelia sme mu radili, aby zostal."

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2023-03-05 07:19:45
Tahle trojice mohla a měla vydržet v Barceloně mnohem dýl
MarianH 2023-03-05 07:46:41
.... A akonahle vyhrali... Prestalo im stačiť, co majú a začali flákať..
maros1 2023-03-05 08:23:18
Chapem ako si to myslel strip, ako zelanie, ale nemohla, pretoze charakterovo bol neymar inak nastaveny. Inymi slovami jablko neymar zacalo velmi skoro hnit.
mikimi122 2023-03-05 09:58:46
Nevyhrali všetko. Vyhrali 1 LM a potom to s nami začalo, tá kliatba v Európe. Debakle v prvom, alebo druhom zápase vyraďovačky. Chcelo to vyťažiť z toho perfektne poskladaného tímu viac. Chcelo to aspoň o 1-3 LM viac.
MarianH 2023-03-05 10:02:11
Obycajne je to tak, ked nieco vyhras, cyklus sa zatvorí. Treba pomenit... ci trenera, alebo zo 3-4-5 hracov, lebo bude pokles a ked sa clocek neskoro zbada, tak utlm na aspon 5 rokov...
LaBrie 2023-03-05 11:49:04
Vid Liverpool....
2023-03-05 11:24:35
Jeden z mých nejoblíbenějších hráčů novodobé historie Barcelony...
Srdcař, rváč, bojovník, skvělý zakoncovatel..od toho roku 2020 mi chybí...😔 roky 2014 až 2016 budou legendární 💪 Lucho je navždy LEGENDA BARCELONY🔵🔴