Barcelona sa včera večer na Camp Nou porazila Valenciu 1:0. V prvom polčase sa presadil hlavičkou Raphinha. V druhom polčase Ferran Torres nepremenil penaltu a neskôr bol vylúčený Araujo.

Araujo dostal červenú kartu za taktický faul, no ako posledný hráč Barcelony, čím hráčovi Valencie zabránil nájazdu jeden na jedného proti Ter Stegenovi. To vyvolalo paniku medzi fanúšikmi Barcelony, pretože v závislosti od výkladu pravidla rozhodcom, mohol Uruguajčan vyfasovať suspendáciu aj na 2 zápasy.

Jeho absencia v súboji s Athletic Club na budúci víkend je istá, ale podľa oficiálneho zápasu rozhodcu bol faul posúdený ako profesionálny zákrok posledného hráča, ktorý zabránil jasnej šanci súpera na gól.

Araujo tak vynechá len zápas s Athletic na San Mamés, ale o dva týždne by sa mal vrátiť, keď Barcelona nastúpi proti Realu Madrid. Xavi bude mať v strede obrany k dispozícii Julesa Koundeho, Andreasa Christensena, Érica Garciu a Marcosa Alonsa.

zdroj: barcauniversal.com