Raphinha poskytol rozhovor pre Catalunya Radio, v ktorom priznal, že využíva pomoc psychológa, a vyjadril sa aj ku kontroverziám, ktoré súvisia s jeho reakciou po striedaní v zápase proti Manchestru a jeho neochote hrať na inom poste okrem pravého krídla. Prezradil tiež, kto ho v Barcelone najviac prekvapil, s kým si najlepšie rozumie v šatni a aký cieľ si stanovil, pokiaľ ide o góly a asistencie.

Osobnosť

"Mimo ihriska toho o Rivaldovi veľa neviem, ale viem, že Ronaldinho bol na ihrisku aj mimo neho vždy rovnaký, vždy usmiaty. Mimo ihriska sa podobám trochu viac na Ronaldinha a na ihrisku som trochu viac ako Rivaldo, sústredenejší, vážnejší."

Podpora psychológa

"Pred tromi rokmi som začal s psychologickou terapiou. Predtým som to považoval za niečo pre bláznov, ale keď som videl, aké je to dôležité pre profesionálneho futbalistu, urobil som tento krok. Sú ľudia, ktorí si myslia, že je to len pre tých, ktorí majú problémy s hlavou, a ja si myslím, že v dnešnej dobe je dôležité vedieť, čo sa s vami deje. Už roky chodím na poradne a myslím si, že je to dôležité."

Pokutové kopy

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
cestmir Premium
2023-03-10 13:51:01
Vymenil bych psychologa ...
2023-03-10 16:08:50
Aj fanúšikovia musia niekedy vyhľadať odbornú pomoc.