Konečne nejaké pozitívne správy týkajúce sa Barcelony. Podľa RAC1 bude Pedri plne pripravený na zápas proti Realu Madrid.

Potvrdzujú sa tak správy o dobrom zdravotnom stave stredopoliara. Katalánske rádio RAC1 uvádza, že Pedri je už stopercentne uzdravený a bude môcť bez problémov nastúpiť v Clásicu. Pre Xaviho je to výborná správa, pretože bez svojho najkreatívnejšieho záložníka mal tím problémy, pokiaľ ide o vytváranie dobrých príležitostí a kontrolu hry. Samozrejme, Pedri môže mať problémy s rytmom, keďže posledný zápas odohral 16. februára, ale jeho prítomnosť je pre tím stále veľmi cenná. Mladý záložník by mal čoskoro dostať od lekárov oficiálne povolenie hrať. Pripomeňme, že podľa madridského denníka AS by záložník mohol v súboji s Realom odohrať 70-75 minút.

Horšie správy sa objavujú v súvislosti s Ousmane Dembélém. Podľa RAC1 je účasť Francúza v zápase proti Realu Madrid definitívne vylúčená. Klub chce byť v prípade krídelníka opatrný, ale treba zdôrazniť, že pôvodný plán bol, aby sa 25-ročný hráč vrátil na ligové stretnutie s Realom, a zdá sa, že sa to neuskutoční. Šťastím v nešťastí je dobrá dispozícia Raphinhu, ktorý Barcelone dokáže zabezpečovať body. Okrem toho stojí za zmienku, že po návrate Pedriho sa Xavi pravdepodobne rozhodne hrať na štyroch stredopoliarov, najmä preto, že jeho tím má v tabuľke pred Los Blancos značný náskok a vôbec sa nepotrebuje hnať za bezhlavým útočením.

zdroj: RAC1
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-03-15 16:26:01
Pedri nam urcite pomoze. Som rad. 👍
2023-03-15 16:48:54
Podľa toho čo sme čítali cez týždeň o Dembovi, ze ak bude v nominácii tak pravdepodobne ho pozvú aj do Francúzskej repre. Sa to dalo čakať a je to správne rozhodnutie..