Napriek pretrvávajúcim komplikáciám v súvislosti s nariadeniami La Ligy, ktoré sa týkajú finančného fair play, je Barcelona naďalej odhodlaná posilniť svoj tím v nadchádzajúcom lete a už identifikovala niekoľko potenciálnych cieľov.

Vzhľadom na svoju zložitú ekonomickú situáciu sa klub pravdepodobne zameria na voľných hráčov. Javi Miguel z madridského denníka AS preto naznačuje, že Barcelona už urobila niekoľko významných krokov v snahe získať dvojicu hlavných cieľov v podobe Ilkaya Gündoğana a Iñiga Martineza. V skutočnosti je Barcelona na dobrej ceste zabezpečiť si služby týchto dvoch skúsených hráčov, ktorí môžu v nadchádzajúcej sezóne výrazne posilniť mužstvo.

Gündoğan je už dlhšie prestupovým cieľom Barcelony. Bývalý hráč Borussie Dortmund sa v lete stane voľným hráčom a údajne je otvorený myšlienke obliecť si v nasledujúcom ročníku dres Blaugranas. Dokonca je ochotný uspokojiť sa aj s nižším platom. Gündoğanove skúsenosti v kombinácii s jeho technickými schopnosťami z neho robia ideálny cieľ pre FC Barcelona, ktorá má viac než len jeden dôvod, prečo Nemca podpísať.

Medzitým je Iñigo Martinez jedným z najtalentovanejších obrancov La Ligy. S viac ako 350 vystúpeniami v najvyššej španielskej futbalovej súťaži môže veterán Athletic Club vniesť do prvého tímu Blaugranas skúsenosti a vodcovstvo, ktoré v zadných radoch Barcelony chýbajú od odchodu Gerarda Piquého.

Nehovoriac o tom, že Iñigovi na konci sezóny skončí zmluva v Athletic Club, čo znamená, že bude k dispozícii zadarmo. Záujem o španielskeho veterána má aj Atlético Madrid, ale zdá sa, že hráč je rozhodnutý pripojiť sa ku Kataláncom. Je nepravdepodobné, aby sa Barcelona vzdala snahy podpísať ako Gündoğana, tak aj Martineza, pričom klub údajne nedávno zintenzívnil snahy získať Joãa Cancela.

zdroj: as.com
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2023-03-17 07:11:16
Nebol by lepší ndicka. Je mladší
Martin77 2023-03-17 07:27:41
Tak bylo by to logičtější, ale Iñiga Martinez je Španěl a obávám se, že to bude mít taky velkou váhu. Jinak hráč už jednoznačně za zenitem.
denis_99 2023-03-17 07:58:24
Ndicka má vraj vysoké finančné nároky
Adam226 2023-03-17 10:05:12
Iñigo za zenitom 😂 a čo že je starší však proti Barçe hral úžasne je to super hráčik .. nejde tu o to žeby hral základ ale takého stopéra mať na záskok by bolo top 👌
Pravdo 2023-03-17 10:52:30
Ano bol by lepsi..... zaplatis ho ty? Nerozumiem tymto polemikam...... sme minus 200 mega nemozeme si dovolit nikoho a pri kazdom clanku pise niekto kto by bol lepsi..... lepsi je ten co je zadarmo. Ked ti z vyplaty neostane ani na rozky tak si nebudes hovorit ze kaviar by bol lepsi 😂