Robert Lewandowski poskytol pred zápasom s Realom Madrid ďalší rozhovor, tentoraz pre televíziu ESPN. Poliak hovoril o svojom príchode do Barcelony, o svojich góloch v katalánskom klube a o svojom prvom El Clásicu na Camp Nou. Uviedol tiež, že Ousmane Dembélé a Ronald Araujo patria na svojich pozíciách medzi najlepších futbalistov na svete.

Veľmi jasne si sa vyjadril, že tvojim ďalším klubom bude Barcelona. Prečo?

"Videl som v tomto tíme potenciál, aj keď Barcelona mala v posledných dvoch rokoch veľké problémy. Videl som výzvu pre klub, pre seba... Chcel som byť súčasťou tohto klubu, pretože som vedel, aký je skvelý, čo môžeme spoločne dosiahnuť, a snažil som sa nájsť niečo nové vo svojom živote. Možno mám 34 rokov, ale to je len číslo a viem, že môžem hrať ešte niekoľko rokov na najvyššej úrovni. Neviem presne koľko, ale užívam si hru."

Xavi povedal, že si zmenil mentalitu klubu a šatne. Prečo to povedal?

"Futbal sa mení stále, vždy. Pred desiatimi rokmi chcel každý hrať tiki-taka, ale ak to porovnáte, odvtedy sa futbal zmenil na fyzickejší, je viac taktický, každý vie, ako sa takticky pripraviť na zápas, ako brániť, ako sa pohybovať, meniť systém počas hry."

"Je dôležité prispôsobiť sa tejto zmene a urobiť krok vpred, namiesto toho, aby ste sa snažili hrať len jedným štýlom, ak na to nemáte vhodných hráčov. Každý chce napodobniť Pepa z Barcelony. Keď teraz sledujete City, už takto nehrajú."

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2023-03-17 19:24:58
Za toto ho tomlo s tunnom poženú vidlami z Barcelony
Kingmarek92 2023-03-17 21:47:04
Ja myslim ze tunno nam vysvetli jak to lewa myslel vsecko...on ma urcite brachu co ma znamyho a ten ma holku co ma segru a ta s nim urcite mluvila a udelali sestrih na youtubu jak to lewa myslel a jak to vlastne zapada do toho co tunno myslel a lewa nemyslel.......ufff , tuno nam to rekne jednoduseji a lepe , vsichni grcate a nerozumite tomu , cus vsichni jste mimo a ja jsem vrtulnik :-)
davidak66 2023-03-17 23:32:10
jj tunno to vie najlepsie a sa tomu aj najviac rozumie aj pep by hral tiki taka len nema na to hracov a buskets je najlepsie cdm a sprinty ma jak kridelnici bayernu
tunno Premium 2023-03-17 23:58:58
Kessie do zakladu miesto Buskeca. Teraz je to jasne.
kluc 2023-03-18 10:08:37
*(nikto nikdy nepovedal) 🤣
tunno Premium 2023-03-18 10:12:44
partička 😬