Už len deň nás delí od tretieho El Clasica v tomto kalendárnom roku, keď Barcelona v nedeľu na Camp Nou hostí Real Madrid. K zajtrajšej konfrontácii proti Los Blancos sa vyjadril Robert Lewandowski, útočník Blaugranas.

"Príprava na tento zápas prebieha dobre a tešíme sa naň. Sme veľmi šťastní, pretože vieme, že je to dôležitý zápas, ale aj úžasný zápas, pretože hráme na Camp Nou," povedal. Útočník sa vyjadril aj k atmosfére, ktorá bude sprevádzať toto stretnutie: "To všetko, čo sa deje okolo, a atmosféra v zápase bude veľmi dobrá, takže sa veľmi teším a som vďačný, že môžem byť súčasťou tohto zápasu."

Vzhľadom na to, že Barcelona má na čele ligy 9-bodový náskok, mnohí veria, že víťazstvo nad Realom Madrid by jej mohlo pomôcť spečatiť celkový triumf. Lewandowski sa však tabuľkou príliš nezaoberá a chce sa sústrediť na jeden zápas po druhom: "Nemyslíme na to, koľko bodov máme v tejto chvíli alebo koľko ich ešte môžeme získať po tomto zápase. Pre nás je dôležitejšie sústrediť sa na tento zápas a na to, aby sme ho vyhrali. Sezóna je veľmi dlhá," uviedol.

Lewandowski, ktorý je s 15 gólmi najlepším strelcom ligy v tejto sezóne, hovoril aj o tom, že Barcelonu čakajú náročné zápasy: "Vieme, že nasledujúce zápasy sú veľmi dôležité, pretože sme stále v procese, stále tvrdo pracujeme na tom, aby sme hrali lepšie, aby sme boli lepší, a nie je to tak, že len jeden zápas všetko zmení," povedal.

Poliak ďalej poukázal na rozdielny charakter zápasov, v ktorých Barcelona tento rok čelila Realu Madrid: "Ak porovnáte každý z týchto zápasov, každý je iný, pretože jeden hráme v Superpohári a len jeden v La Lige a teraz hráme doma. Takže to bude pravdepodobne veľmi zaujímavý zápas a dúfam, že v ňom padnú góly," povedal.

Na záver útočník Barcelony prezradil, aké to je hrať doma: "Fanúšikovia chcú určite vidieť peknú hru aj zo strany Barcelony," povedal. "Hráme doma a naši fanúšikovia nám prejavujú plnú podporu. Je to vždy úžasný pocit a som si istý, že to bude úžasný zápas," uzavrel.

zdroj: twitter/fcbarcelona.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-03-18 12:57:11
Žiadne kecy real má v nohách zápas zo stredy týždňa zranenia nezranenia je čas ukázať charakter a vybojovať minimálne remízu ak prehrajú aj druhé ligové clasico titul bude mať trpkú príchuť
2023-03-18 16:01:21
Pevne verím, že zajtra po zápase tu nebude dôvod ani na štipku kritiky na Lewu, pretože si myslím, že to bude jeho zápas a pretrhne tú smolu v zakončení v pravý čas.