Ronald Araujo poskytol rozsiahly rozhovor uruguajskému novinárovi Fernandovi Taveirovi z Infobae. Počas videorozhovoru Uruguajčan okrem iného vyjadril svoj názor na možný návrat najlepšieho futbalistu všetkých čias do Barcelony. Stopér si tiež zaspomínal na začiatky svojej kariéry vo svojej vlasti.

Predstavoval si si takýto darček, keď si bol tým 13-ročným chlapcom, ktorý debutoval v prvom tíme Huracán de Rivera?

"(Araujo si povzdychol) Začal som veľmi skoro. Keď som mal 5 rokov, mama ma vzala do Huracán de Rivera a odvtedy som už nikdy neprestal. Od malička som miloval futbal, ale v tom čase som mal veľmi rád aj kone. Rozhodoval som sa medzi futbalom a koňmi, ale keď som sa začal venovať futbalu, uvedomil som si, že to je to, čo mám najradšej. V klube som zostal až do svojich 16 rokov, keď som sa presťahoval do hlavného mesta. S kamarátmi na sídlisku sme vždy hrali futbal. Keď som mal 13 rokov a práve som začínal na veľkom ihrisku, zavolal si ma tréner a povedal mi, že budem na lavičke náhradníkov prvého tímu. S otcom sme boli veľmi prekvapení, pretože ľudia z dediny hrajú tvrdo. Nezáleží na tom, či sú malí alebo veľkí. Keď som sa k ním pripojil, cítil som, že mám veľkú príležitosť, a nezastavil som sa."

Aké máš spomienky na prvý zápas?

"Vždy som hral proti hráčom starším ako ja. V tom čase som hral v útoku a otec mi musel kúpiť látkové bandáže, aby som si chránil členky. Nepamätám si, či som schytal nejaký tvrdý úder, ale bola to veľmi vydarená etapa. Hranie so staršími hráčmi mi dalo veľa skúseností a veľmi mi pomohlo."

A čo vášeň pre kone? Prišli sme o hráča póla?

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2023-03-19 09:59:27
Trochu mimo tému. .. akú očakávate dnes zostavu?
strip 2023-03-19 10:17:03
Ter Stegen
Araujo, Kounde, Christensen, Balde
Roberto, de Jong, Busquets, Gavi
Raphinha, Lewandowski