Jordi Alba sa v rozhovore s Risto Mejidem v relácii Viajando con Chester vyjadril k viacerým témam, ktoré sa týkajú jeho osoby a Barcelony. Okrem iného sa ľavý obranca vyjadril k možnému návratu Lea Messiho, prípadom Negreira a Daniho Alvesa, ako aj k svojej budúcnosti.

La Masia

"V La Masii som bol 7 rokov, ale vždy s myšlienkou, že sa nedostanem do prvého tímu, pretože tam bolo veľa kvalitných detí. Nikdy som nehral s myšlienkou, že sa mi to podarí. Myslel som len na zábavu a mal som šťastie, že moji rodičia nemali radi futbal a nevyvíjali na mňa tlak ako rodičia ostatných spoluhráčov. Len sa ma pýtali, či ma to baví. Učenie a dobré správanie doma bolo na prvom mieste. Najdôležitejšie bolo, aby sme sa k sebe správali dobre. Ak by sme to nerobili, žiadny futbal by nebol. Raz som sa pohádal s bratom a otec ma napomenul a pri piatom napomenutí sa po tréningu zdvihol, zavolal si trénera a povedal mu, že na tréning neprídem, kým sa doma nebudem správať dobre. V tom čase som mal 12 rokov. Tréner to akceptoval a ja som netrénoval dva alebo tri týždne. Zvládol som to vynikajúco."

Prvý milión

"Svoj prvý milión eur som zarobil vo Valencii. Neprikladal som tomu však žiadnu dôležitosť. Peniaze si vážim, ale nie sú najdôležitejšou vecou v mojom živote. Prvá vec, ktorú som urobil, bola kúpa auta pre môjho otca. Do Valencie za mnou chodieval každé 4 dni a jedného dňa mal nehodu s nákladným autom. Bol to veľký strach, ale nič sa mu nestalo. V ten deň som išiel so svojím agentom a priateľom k predajcovi a ako prekvapenie som mu kúpil mercedes. Bolo to prekvapenie, pretože inak by ho neprijal. Povedal som mu, že dostane balík od mojej značky Adidas, a on si auto vyzdvihol v L'Hospitalet. Začal plakať, že som na neho myslel, a nie kvôli samotnému autu."

Messiho odchod

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.