V Tangeru se včera večer odehrálo mezistátní přátelské utkání mezi domácím Marokem a Brazílií. To nakonec dopadlo lépe pro africký tým, který se radoval z výhry 2:1. Na utkání byli přítomni také barcelonští skauti, kteří měli v hledáčku hned několik hráčů.

Svůj debut za seniorskou reprezentaci si ve svých 18 letech a 25 dnech připsal Vitor Roque, jeden z velkých přestupových cílů katalánského klubu. Svou první pozvánku od kouče Ramona Menezese dostal po skvělých výkonech na Mistrovství Jižní Ameriky do 20 let, kde se stal s 6 góly nejlepším střelcem turnaje a také díky jeho přispění slavili mladí Brazilci konečný triumf.

Tento zápas pro Roqueho znamená, že se stal nejmladším debutujícím hráčem Brazílie od roku 1994, kdy se na mezinárodní scéně ve svých 17 letech v dresu Kanárků objevil Rivaldo. Právě v jeho stopách se může talentovaný Brazilec vydat, s jeho současným zaměstnavatelem Athletico Paranaense momentálně vede klub jednání o konečné ceně za přestup.

Kromě Roqueho sledovali barcelonští skauti podle Mundo Deportivo také Eze Abdeho, marockého křídelníka hostujícího v Osasuně Pamploně, který se ale na hřišti objevil až na posledních 15 minut. Další z barcelonských hráčů, obránce Chadi Riad, na svém prvním reprezentančním srazu šanci v zápase nedostal. Naopak celých 90 minut odehrál Sofyan Amrabat, kterého chtěl klub pořídit v zimním přestupovém období. Poslední možný den vypadal jeho přestup k Blaugranas na spadnutí, ale z transferu kvůli neochotě Fiorentiny nakonec sešlo.

Podle posledních spekulacích ale není vyloučeno, že se klub 26letého záložníka pokusí opětovně získat v létě.

zdroj: football-espana.net, barcablaugranes.com