První zápasy po reprezentační přestávce bývají vždy velice těžké, zvláště pak na půdě posledního ligového celku, který nemá co ztratit. Barcelona ale zápas proti Elche zvládla rozdílem třídy. Co nám 27. ligový mač prozradil?

Nejlepší: Důležité góly, které vsítili útočníci

Ani jeden z útočného barcelonského tria na tom nebyl před utkáním se svou formou kdovíjak zázračně. Právě proto byl dnešní zápas ideální příležitostí, jak situaci otočit ve svůj prospěch. Jako první se k tomu odhodlal Robert Lewandowski, který poslal hosty do vedení. Ve druhé půli pak přidal ještě jeden a kromě něj se trefili i jeho dva ofenzivní parťáci Ansu Fati a Ferran Torres. Důležité také je, že všechny zásahy byly povedené samy o sobě, případně padly po skvělé týmové práci. I díky jejich přispění pak Xavi mohl na posledních dvacet minut poslat do zápasu méně vytížené hráče. Tohle zvykem nebývá, naopak culés spíš trnou až do posledních chvil, zda jejich tým dokáže udržet těsné vedení. Tentokrát se ale do hry (konečně) dostal Pablo Torre, pár debutových minutek má na kontě také Aleix Garrido a trochu sil pošetřili Ronald Araújo s Gavim. Do toho navíc Marc-André udržel další čisté konto a Eric García odehrál skvělý zápas coby defenzivní záložník. Zábavné utkání s dobrým výkonem.

Nejhorší: Pomalejší první půlka zápasu

Po tak vysoké výhře a povedeném výkonu většinou není moc co kritizovat. Proto můžeme zmínit snad jen to, že první poločas se odehrál v mírnějším tempu. Gólových příležitostí zase tolik nebylo a ani Ansu Fati s Ferranem Torresem nepatřili hned mezi hlavní tahouny týmu. To druhá půle už byla mnohem živější a rázem přinesla spoustu emocí.

zdroj: fcbarca.com