Barcelona schytala v nedávnom El Clásicu výprask 4:0 od Realu Madrid. Katalánci tak vypadli z pohára napriek výhre v prvom zápase 1:0. Xavi sa však nad prehrou dlho nerozplýval. Podľa Relevo sa tréner Barcelony okamžite pustil do práce a až do rána posadnuto analyzoval zápas, aby zistil nedostatky tímu.

Xavi po analýze zápasu určil 3 kľúčové závery - oblasti, ktoré musí Barcelona riešiť, aby sa jej v budúcnosti darilo lepšie. Po prvé, Xavi označil absencie zranených Andreasa Christensena, Pedriho, Frenkieho de Jonga a Ousmane Dembélého za kľúčové faktory prehry. Absencia týchto hráčov zanechala v strede poľa, útoku a obranných schopnostiach tímu výraznú medzeru, čo Real Madrid využil.

Xavi a trénerský štáb si tiež uvedomovali, že tímu chýba talent a kreativita v útočnej tretine. Barcelone sa vôbec nedarilo z hľadiska kreativity v ofenzíve a chýbali jej potrebné gólové schopnosti na zvrátenie zápasu. To viedlo k tomu, že Real Madrid prevzal iniciatívu a v zápase dominoval.

Xavi sa napokon domnieva, že v strede poľa zúfalo potrebujeme nového defenzívneho záložníka. Hoci tam bol Sergio Busquets, Španiel stratil na rýchlosti a obratnosti. Barcelona ako taká potrebuje niekoho, kto sa dokáže presadiť v druhej línii pressingu a zastavovať protiútoky.

Barcelona sa pustila do práce, aby počas leta posilnila rady prvého tímu. Snaží sa podpísať Lionela Messiho, ktorý by mohol na seba prevziať kreatívne úlohy, a takisto novú šestku. So vstupom do záverečnej fázy sezóny sa snaha Barcelony o získanie svojich hlavných prestupových cieľov len zintenzívni, keďže sa zúfalo snaží posilniť mužstvo pred novou sezónou.

zdroj: relevo
foto: twitter

Diskusia

5 komentáre
kluc Premium
2023-04-08 07:43:30
Ten tretí odstavec 🤣🤣🤣🤣
2023-04-08 07:47:34
Barcelona hľadá nové DM, pritom tu je FDJ, bude sa vracať Nico. Stále je tu možnosť hrať 4-2-3-1, kde by mohli hrať FDJ a Kessie, obom tento systém sedí a vedia v ňom hrať. Ale nie, Busquets dostane novú zmluvu.