Ramon Planes poskytol rozhovor pre katalánsky denník Mundo Deportivo, v ktorom hovoril o dôvodoch svojho odchodu z Barcelony. Bývalý športový riaditeľ Blaugranas vyzdvihol zásluhy Ronalda Koemana pri stávke na mladých hráčov a ocenil aj úlohu Mateu Alemanyho pri prestavbe tímu, pričom ho označil za jednu z najlepších posíl klubu. Planes, ktorý bol zodpovedný za príchod Ronalda Arauja či Pedriho, tiež uviedol, že Vitor Roque má pred sebou veľkú budúcnosť.

Len pred dvoma týždňami ste opustili Getafe a pred rokom a pol ste boli v Barcelone. Bude pre vás zápas Getafe - Barça výnimočný?

"Keď si zmerajú sily dva tímy, pre ktoré ste pracovali, sú to zvláštne pocity, je tu ten emocionálny aspekt. Som šťastný, pretože Barça má blízko k víťazstvu v La Lige a myslím si, že po remíze s Gironou je to dôležité stretnutie. Je to komplikovaný terén, náročný, v posledných dueloch Getafe vyhralo všetky domáce stretnutia."

Pred rokom a pol ste opustili Barcelonu. Aké spomienky ste si uchovali?

"Boli to veľmi dobré tri a pol roka, veľmi ťažké, ale pre mňa to bolo niečo, na čo môžem byť hrdý. V klube som musel prejsť veľmi ťažkým obdobím zmien. Som človek, ktorý bol na mnohých miestach, prišiel som z oveľa nižšie postavených tímov a bol som na to pyšný, užíval som si to každý deň. Priniesol som svoju DNA, stavil som na mladých ľudí, najmä preto, že toto obdobie na trhu bolo veľmi komplikované. Náročnosť tohto momentu ma viedla k tomu, aby som stavil na mladých ľudí. Dôležitý bol rok Koemena, ktorý začal robiť všetko, čo dnes môžete vidieť. Koeman odviedol brutálnu prácu. Počas El Clásica bez divákov na Camp Nou vsadil na dvoch kľúčových hráčov ako Ansu a Pedriho, ktorí mali v tom čase len 17 rokov. Veľmi mi pomohlo, že takýto odvážny človek stavil na mladíkov a myslím si, že treba veľmi oceniť to, čo Ronald urobil. Športové oddelenie som prevzal po 2:8 a Messiho faxe, nebol to ľahký moment. Urobilo sa veľa práce."

Laporta a Alemany chceli, aby ste zostali, ale vy ste sa rozhodli odísť. Prečo?

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2023-04-15 20:06:48
😁😁😁😁
2023-04-15 20:09:24
A ja suhlasim. Prebral tim, ked ho ninto nechcel. Stavil na 17rocnych chalanov a vyslo to. Ano mozeme sa pytat nantoho ci hentoho. Ale zacal aj ori prestupoch to, na com dalej stavuame. Na druhu stranu, ved aj musel kvoli zraneniam ale aj nieco musel ukazat aj inak
2023-04-15 20:16:12
Koeman vedel s mladými hráčmi zapracovať a to bolo kľúčové. Preto súhlasím s Planesom a aj napriek určitým Koemanovym trénerskym chybám urobil dobrú robotu.
2023-04-15 21:52:09
ale ano ,spravil z pedriho top hraca..