Xavi Hernández nedokáže nájsť recept na Rayo Vallecano, čo potvrdila aj včerajšia konfrontácia, keď Katalánci vo Vallecas prehrali 2:1. Čo nám stretnutie prinieslo?

Najlepšie: Prehra bez vážnych následkov

Barcelone sa nehrá proti Rayo Vallecano ľahko, čo v kombinácii s jej pohodlnou situáciou v lige jednoducho vyústilo do problémov. Našťastie, napriek prehre majú zverenci Xaviho stále až 11-bodový náskok pred Realom Madrid a sú jasnými favoritmi na titul. Potešiť môže aj zlom Roberta Lewandowskeho, ktorý sa strelecky presadil po štyroch zápasoch bez gólu.

Najhoršie: Bez nasadenia a bez myšlienky, ako hrať

Xavi sa po víťazstve nad Atléticom rozhodol neupraviť taktiku. Jedna vynútená zmena v podobe Pedriho, ktorý nahradil suspendovaného Busquetsa, bola síce očividne dôležitá, ale hru tímu nezmenila. A tá bol pomalá a bez nápadu. Chýbalo aj nasadenie, najmä po kartách, ktoré rýchlo dostali Gavi a Balde. Ani kontaktný gól nezmenil prístup mužstva. Niečo sa dá vyčítať prakticky každému hráčovi. Pedri a Frenkie zaznamenali katastrofálne straty, Gavi bol limitovaný rýchlou kartou a vyzeral naozaj fádne, útočníci si nerozumeli a ani obrancovia neboli imúnni voči chybám. Rayo bolo jednoznačne lepšie ako Barcelona a víťazstvo si plne zaslúžilo.

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
2023-04-27 06:10:50
mali sme podmienky nesvietilo slnko ani trava nebola sucha a pozrime sa aj tak sme prehrali ...
2023-04-27 07:27:13
Keď vyhravame, necháva tréner tu istú zostavu, keď prehrávame, tiež nič nezmení. Tí chlapci na lavičke sa musia cítiť nie ako piate ale ako 9 kolo u voza.
Stávkové kancelárie by mohli vypísať kurz na časy, kedy bude Xavi striedať a koho, a na Kessieho, Fatiho ci Ferrana (ok, teraz bol v zaklade) by musel byť kurz 1.05.
Gavi už 3 zápasy po sebe katastrofa + žltá karta, prečo hral tak dlho?
Ferran neviditeľný - tak urobím zmenu kľudne po polčase. 11 a 30 dole, 18 a 32 hore. A nie v 79 minúte. Ach jaj...