Katalánci nakonec zvládli utkání s Osasunou dotáhnout do zdárného konce a přiblížit se zisku ligového titulu. I tento zápas přinesl spoustu zajímavostí

Hosté hráli podstatnou část zápasu o deseti mužích. Vyloučený Jorge Herrando přitom v tomto zápase debutoval, čímž se stal šestým hráčem Osasuny Pamplony, kterému se takový počit hned při své premiéře povedl. Podobný zářez mají na kontě také Kepa (1984), de Quintana (1994), Júlio César Pinheiro (2003), Satrústegui (2011) a Tano (2016). Pouze Pinheiro strávil na hřišti méně času než Herrando, který vydržel do 26. minuty. Pinheiro pouze 23 minut.

Jorge Herrando se zároveň ve věku 22 let a 63 dní stal nejmladším hráčem, který při svém debutu v LaLize odešel do šaten předčasně od debutu Ronalda Araúja proti Seville v roce 2019. Uruguayskému stoperovi bylo v době prvního startu a zároveň vyloučení 20 let a 213 dní.

Barcelona si poprvé pod Xavim nepřipsala v prvním poločase ani jednu střelu na bránu. Naposled se něco takvého stalo v říjnu 2021 v zápase proti Realu Madrid, kdy byl trenérem ještě Ronald Koeman.

Jordi Alba vsítil svůj druhý gól v této sezóně. Levý obránce se poprvé prosadil v únoru v zápase proti Seville.

Barcelona se stala prvním týmem v historii LaLigy, který si připsal v jedné sezóně 25 čistých kont. Zároveň je prvním týmem v historii španělské ligy, který v jedné sezóně na domácí půdě neinkasoval v 15 zápasech.

Ter Stegenových 25 čistých štítů znamená, že v zápase proti Osasuně překonal evropský počin Petra Čecha ze sezóny 2004/05. Pokud se mu podaří své statistiky ještě o jeden zápas vylepšit, vyrovná se Paco Liañovi z Deportiva a jeho 26 čistým kontům ze sezóny 1993/94. Jedná se o nejvyšší číslo dosažené v historii pěti nejlepších evropských ligách. Už nyní je přitom s 25 čistými konty rekormadem v historii Barcelony, kdy o jeden zápas překonal Andoniho Zubizarretu ze sezóny 1986/87.

Další výhra, která skončila poměrem 1:0. Pro Barcelonu se jedná o 11. takový výsledek v jedné sezóně, čímž se dostala na úroveň týmů jako Valencie 1988/89, Atlético Madrid 2017/18 a Sevilla 2020/21. Jedná se o historicky nejvyšší počet těchto výher.

zdroj: fcbarca.com, twitter.com/Barca19stats