Barcelona má pred sebou neisté letné prestupové obdobie. Najväčším cieľom klubu bude splniť požiadavky La Ligy týkajúce sa fair play, aby mal voľné ruky na prestupovom trhu.
Podľa Cadena SER však prioritou Barcelony nie je podpis nových hráčov na trhu. Jej absolútnym cieľom je po splnení pravidiel finančného fair play zaregistrovať zmluvy Gaviho, Ronalda Arauja a Alejandra Baldeho.
Gaviho registrácia v prvom tíme bola začiatkom tohto roka zrušená súdom v Barcelone, čo znamená, že mladík sa musel vrátiť k svojej starej zmluve s Barcelonou, ktorá vyprší na konci sezóny. Viaceré kluby vrátane Chelsea sledujú Gaviho situáciu a ak uvidia príležitosť, môžu sa pokúsiť ho získať. Barcelona preto uprednostňuje jeho registráciu zmluvy pred čímkoľvek iným.
To isté platí aj pre Ronalda Arauja, ktorý podpísal zmluvu už skôr, ale ešte nie je zaregistrovaná kvôli tomu, že Barcelona porušila pravidlá finančného fair play. Klub sa snaží znížiť náklady na platy v kádri a vytvoriť priestor pre Araujovu novú zmluvu, ale ešte musí dostať súhlas od La Ligy.
Pokiaľ ide o Baldeho, mladík je blízko k dohode o predĺžení zmluvy, keďže si chce predĺžiť pôsobenie v Katalánsku. Vzhľadom na to, že zmluva do roku 2027 je takmer sfinalizovaná, Barcelona sa pokúsi uprednostniť jeho registráciu a vyhnúť sa situáciám, aké nastali v prípade Gaviho a Arauja.
V každom prípade sa očakáva, že Barcelona sa vrhne na prestupový trh až po tom, ako si zabezpečí registráciu týchto troch hráčov, ktorí budú v nasledujúcich rokoch zohrávať v klube dôležitú úlohu. Okrem nich musí Barcelona zaregistrovať aj nové zmluvy Sergiho Roberta a Marcosa Alonsa, ktorí začiatkom tohto roka podpísali predĺženie spolupráce. Čo sa týka príchodov, prioritou Blaugranas zostáva Lionel Messi, keďže Argentínčan by mal údajne na konci sezóny opustiť Paríž Saint-Germain.
zdroj: cadena SER
foto: twitter/fcbarcelona.com
Diskusia