Viceprezident FC Barcelona pre ekonomické záležitosti Eduard Romeu poskytol rozhovor pre katalánsky denník Mundo Deportivo, v ktorom odpovedal na množstvo mimoriadne zaujímavých otázok, ktoré sa týkajú predovšetkým finančnej situácie v klube či Espai Barça.

Ste jedným z ľudí zodpovedných za plán udržateľnosti predložený La Lige v rámci celkového znižovania nákladov. O koľko ešte potrebujete znížiť náklady z 200 miliónov, ktoré La Liga požadovala?

"Už teraz sme na značnom čísle. Je pravda, že niektoré body sú medializovanejšie ako iné a v tých 200 miliónoch sú škrty výdavkov, ale musíme brať do úvahy zvýšenie príjmov. Sme vo veľmi dobrej pozícii a musíme si ju udržať. Sme na vysokej úrovni plnenia cieľa. Je tiež pravda, že Mateu Alemany odviedol skvelú prácu, pokiaľ ide o platy športovcov, a ešte niečo zostalo."

Očakávate odpoveď od La Ligy na budúci týždeň?

"V konečnom dôsledku ide o to, aby schválili prácu vykonanú z rôznych oblastí na vrchole ekonomickej oblasti a som si istý, že ju schvália. Nemám žiadny vzťah s La Ligou, ale nie som si vedomý, že by bol nejaký problém nad rámec vyjasnenia koncepcie."

Vidíte od Tebasa zmierlivejší tón voči Barcelone?

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.