Robert Lewandowski poskytol rozhovor pre Eleven Sports. Najlepší strelec Barcelony sa vyjadril k špekuláciám, že sa v budúcej sezóne stane kapitánom tímu. Lewy tiež vyjadril svoj názor na svoje dispozície, prácu Xaviho a celú sezónu FC Barcelona.

Robert, v prvom rade gratulujem k španielskemu šampionátu. Neviem, či si mal možnosť hovoriť s Piotrom Zielinskim, ale pravdepodobne si videl množstvo fotografií z Neapola, kde Neapol po 30 rokoch vyhral scudetto. V Barcelone sú 4 roky bez titulu tiež veľa - ovládla aj tu mesto eufória?

"Na úvod vám veľmi pekne ďakujem za gratulácie. Čo sa týka Neapola a Piotra Zielinskeho, určite si uvedomujem, aké to je vyhrať majstrovský titul po mnohých rokoch, pretože napríklad v Poznani, keď Lech vyhral so mnou po 17 rokoch, bola veľká eufória. A ak teraz hovoríme o Barcelone, budem úprimný, keď som prechádzal tým mestom, videl som reakcie a tie emócie na tvárach fanúšikov, uvedomil som si, čo to znamená pre barcelonských fanúšikov, pre priaznivcov, a urobilo to na mňa veľký dojem, pretože tá eufória bola veľká. Myslím, že som sa s ňou stretával na každom kroku, aj keď sme boli pred týmto víťazstvom na prvom mieste, stretol som sa s fanúšikmi, videl som ich radosť a to šťastie, kde za posledných pár rokov nemali možnosť to zažiť."

V Bundeslige ste získavali majstrovský titul prakticky v rade. Svojím spôsobom ste na to boli zvyknutí. Vzhľadom na okolnosti tejto sezóny - chutil tento titul inak, neviem, možno ako prvý v tvojej kariére?

"Určite chutí inak a môžem to smelo povedať. Myslím si, že každý titul v každej lige je iný, chutí inak za rôznych okolností a v rôznych situáciách. Samozrejme, pri príchode do Barcelony som vedel, že tento tím je v procese prestavby a táto sezóna bude mať určite obdobie hore - dole, akúsi sínusoidu. Pretože nie je to tak, že by všetko fungovalo tak, ako má, bol to proces prestavby. Počas sezóny, samozrejme, mnohokrát nastali ťažké chvíle, mnohokrát bolo najdôležitejšie hrať na výsledok a to riziko bolo často menšie, len aby sa vyhralo. A je jasné, že pre mnohých mladých chlapcov, ktorých máme v tíme, to bude veľké plus."

Mnohokrát sa ťa pýtali na trénerov, s ktorými si pracoval. Teraz pracuješ so žiakom toho, ktorý je po strede považovaný za najlepšieho na svete. Nakoľko vidíš Guardiolu v Xavim Hernándezovi?

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.