Keďže Sergio Busquets a Jordi Alba na konci sezóny oficiálne opustia Barcelonu, v klube sa uvoľnia dve kapitánske miesta.

Busquets, ktorý je v súčasnosti prvým kapitánom Blaugranas, oznámil svoje rozhodnutie odísť začiatkom tohto mesiaca, pričom jeho zmluva vyprší 30. júna. Pokiaľ ide o Albu, ktorý je v súčasnosti tretím kapitánom, správa o jeho odchode bola potvrdená dnes, pričom obe strany sa dohodli na ukončení jeho zmluvy, ktorá platila do roku 2024.

Barcelona sa už v tejto sezóne rozlúčila s ďalším kapitánom a klubovou legendou Gerardom Piquém, a tak sa chystá výrazne obmeniť vedenie v prvom tíme. Podľa Javiho Miguela z madridského denníka AS Xavi Hernandez už určil svojich štyroch kapitánov pre sezónu 2023/24.


KLIKNI SEM a vyber si svoje tričko!

Ak sa v najbližších týždňoch nič nezmení, Sergi Roberto, ktorý bol doteraz druhým kapitánom, nahradí v budúcej sezóne Busquetsa na poste prvého kapitána. Marc-Andre ter Stegen, ktorý bol po Piquého odchode začiatkom tejto sezóny vymenovaný za štvrtého kapitána, sa vyšvihne na pozíciu druhého kapitána. A zvyšné dve voľné miesta v kapitánskej skupine zaujmú obranca Ronald Araujo a útočník Robert Lewandowski.

Araujo je už dlhšie označovaný za budúceho kapitána Barcelony. 24-ročný uruguajský reprezentant má všetky vlastnosti potrebné na vedenie tímu. Pokiaľ ide o Lewandowskeho, je to uznávaná superhviezda s veľkými skúsenosťami, a hoci je v klube menej ako rok, poľský kapitán už urobil veľký dojem a je pre Xaviho kľúčovým hráčom.

Xavi preto vidí túto dvojicu ako ideálnu voľbu, aby sa v budúcej sezóne pripojila k Robertovi a Ter Stegenovi vo vedúcej skupine Blaugranas. V budúcnosti existuje šanca, že mladé pušky ako Pedri a Gavi by mohli dorásť do takejto úlohy, hoci by sa to mohlo oddialiť, ak by v lete prišli do klubu osvedčené hviezdy ako Ilkay Gündoğan alebo Joshua Kimmich.

Ousmane Dembélé tiež hovoril o tom, že by sa mohol stať kapitánom po predĺžení kontraktu, hoci nie je jasné, či to myslel vážne. V Barcelone tak v kapitánskej skupine nahradia odchádzajúcich Busquetsa a Albu práve Lewandowski a Araujo.

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

9 komentáre
2023-05-24 15:58:00
Dembele ako kapitan by bol dobry vtip
2023-05-24 16:09:01
1. Araujo
2. Mats

Za mna stačí, v ostatných hráčoch to nejak nevidím.
Poprípade jednotka Messi ak sa vráti.