Technická komisia rozhodcov má za sebou veľmi hektický a napätý týždeň. Nedávno vyšlo najavo, že 6 rozhodcov VAR z prvej a druhej ligy nebude pokračovať v práci. Táto správa nepotešila zainteresovaných, ktorí, ako sa dozvedel madridský denník AS, podnikli právne kroky proti Španielskej futbalovej federácii (RFEF).

Veľkú kontroverziu vyvolali zmätky v zápase Valencia - Real Madrid, vrátane červenej karty pre Viníciusa za úder do tváre súpera. Madridský klub protestoval a tvrdil, že Iglesias Villanueva, rozhodca zodpovedný za VAR na Mestalle, poskytol hlavnému rozhodcovi (De Burgos Bengoetxei) neúplný obraz situácie. Na zázname, ktorý si Bengoetxei pozrel, okrem iného nebolo vidieť, ako Hugo Duro chytil Viníciusa za krk. Tlak zo strany klubu vedeného Florentinom Pérezom viedol k zrušeniu suspendácie pre Brazílčana, ktorý nebude pauzovať ani jeden zápas kvôli udeleniu priamej červenej karty, čo sa v španielskom futbale ešte nestalo. V pozadí udalostí na štadióne Valencie sú, samozrejme, rasistické pokriky časti divákov, ktoré boli namierené proti Viniciusovi.

Podľa madridského AS bol v dôsledku opísanej situácie okamžite odvolaný Nacho Iglesias Villanueva a ďalších 5 rozhodcov, hoci je otázne, či rozhodnutie o ukončení činnosti týchto rozhodcov nebolo prijaté už predtým. Koniec koncov, všetkým im koncom júna končia zmluvy a o ich odchode sa vedelo už od apríla.

V každom prípade, ako informuje denník AS, títo rozhodcovia obvinili federáciu z nespravodlivého prepustenia. Skupina, do ktorej okrem Villanuevu patria aj Estrada Fernández a González González, sa rozhodla podniknúť právne kroky proti tomu, čo považujú za neoprávnené rozhodnutie, a podať žalobu na RFEF.

zdroj: as.com
foto: twitter

Diskusia

5 komentáre
Marian Premium
2023-05-25 09:39:57
Vzhľadom na čerstvo preukázaný vplyv papu Peréza je zvláštne, že sme vyhrali ligu my. Keď si dokážeš takto ošéfovať rozhodcov, titul by nemal byť problém. Asi to dodrbali hráči Realu.😎
marko31 Admin
2023-05-25 10:36:44
Rasizmus je jedna vec, ale nerobme tu z nikoho chranenca. Ved predsa vsetci sme si rovni, neublizujme nikomu ale ani nikoho inej rasy nevynasajme do nebies, ci uz si bielej, negroidnej alebo mongoloidnej rasy. Takisto nechapem to primitívne poklaknutie pred zápasom. Poklaknutie pred niekym nie je zase jeden zo symbolov podradenosti? Chore