Odchod Lionela Messiho z Barcelony bol jedným z najšokujúcejších futbalových príbehov. Argentínčan bol na pokraji podpisu novej zmluvy s Kataláncami a zdalo sa, že medzi stranami existuje úplná dohoda o spolupráci.

Potom sa zrazu história Barcelony zo dňa na deň zmenila. Kapitán klubu odišiel v priebehu niekoľkých hodín a žiadne vysvetlenie nedokázalo spravodlivo vysvetliť náhly odchod talismanu, na ktorý dohliadal nový prezident Joan Laporta. Necelé dva roky po tej osudnej noci sa objavili správy, že Messi by sa mohol v budúcej sezóne vrátiť na Camp Nou.

Podľa správ madridského denníka AS by Messi mohol v lete prevziať späť kapitánsku pásku v Barcelone, ak sa teda vráti. Nikto v šatni proti tomu nenamieta a bývalý kapitán by mohol získať späť to, čo mu právom patrí. Barcelona sa momentálne nachádza v zvláštnej situácii. Traja zo štyroch kapitánov, Gerard Pique, Sergio Busquets a Jordi Alba, oznámili svoj odchod z klubu, a tak jediným kapitánom z minulej sezóny zostal Sergi Roberto.

Za súčasného stavu sa odchovanec La Masie stane prvým kapitánom na sezónu 2023/24. Druhým kapitánom sa stane Marc-André ter Stegen, ktorý si prevzal kapitánsku pásku po Piquého odchode. Pozície tretieho a štvrtého kapitána zostávajú voľné a začiatkom týždňa vyšli najavo správy, že najlepšie predpoklady na ich obsadenie majú Ronald Araujo a Robert Lewandowski.

Ak by mal prísť Messi, dalo by sa očakávať, že Araujo sa vzdá svojho miesta, aby sa Argentínčan mohol stať kapitánom, čisto z dôvodu svojho veku. Všetci ostatní kapitáni by sa v takejto situácii pochopiteľne posunuli o jednu priečku nižšie. Hoci návrat víťaza Majstrovstiev sveta vzbudzuje optimizmus, všetko bude závisieť od toho, či La Liga schváli plán ekonomickej udržateľnosti klubu. Konečná zelená od ligy sa očakáva v priebehu budúceho týždňa.

zdroj: as.com
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2023-05-26 09:26:55
To je snáď každému jasné, kto by bol kapitán. Leo je jasná jednotka (Návrat kráľa)

Ale poradie kapitánov, ktoré sa spomínajú v tomto článku sa mi pozdáva 1. Messi
2. Ter Stegen
3. Araujo (?)
4. Lewa (?)

Lebo niekde som tu raz čítal, že 4. kapitan by mal byť Dembele... Čo je snaď len čierny humor 😃
RastoD 2023-05-26 09:35:05
S tým Dembelem to bolo možno myslene tak, že by nebolo zlé mať jedného kapitána aj pre zranených hráčov. :)
harry525 2023-05-26 10:02:58
😃😃 To bolo dobré Rasťo.

Podobne, ako predseda SNS:

"Kapitán v zálohe..."

😃
Marian Premium 2023-05-26 10:07:40
@harry
Poradie podľa článku je iné ako si myslíš
1.Messi 2. Sergi Roberto 3. Ter Stegen 4. Lewa. Araujo sa vraj kvôli veku vzdá nároku.
Ja so za poradie, ktoré uvádzaš Ty.
harry525 2023-05-26 11:07:02
Citujem priamo z článku, pod ktorým pridávam tento koment:

"Za súčasného stavu sa odchovanec La Masie stane prvým kapitánom na sezónu 2023/24. Druhým kapitánom sa stane Marc-André ter Stegen, ktorý si prevzal kapitánsku pásku po Piquého odchode. Pozície tretieho a štvrtého kapitána zostávajú voľné a začiatkom týždňa vyšli najavo správy, že najlepšie predpoklady na ich obsadenie majú Ronald Araujo a Robert Lewandowski"
harry525 2023-05-26 11:07:32
Ale jj, viem čo tým chceš povedať.
Marian Premium 2023-05-26 11:15:21
No ide o to, že autor článku myslí odchovancom La Masie Roberta a že sa stane prvým kapitánom na sezónu 23/24. Následne rozvíja úvahu, že po Leovom príchode sa ostatní kapitáni posunú o priečku nižšie, čiže Sergi Roberto z prvého kapitána na druhého. Jednoducho po odchode Geriho, Sergia a Jordiho je štvrtý Sergi Roberto zrazu jednotka a po Leovom príchode bude dvojka.