Podľa talianskeho novinára Fabrizia Romana je FC Barcelona pripravená podpísať veľmi talentovaného stopéra Mikayila Fayeho. Senegalčan príde do katalánskej metropoly za 5 miliónov eur plus bonusy. Dohoda je uzavretá.
Mikayil Faye, ktorý hráva za NK Kustosija Zagreb v druhej chorvátskej lige, sa podľa Fabrizia Romana presťahuje do FC Barcelona za 5 miliónov eur plus bonusy. Podľa portálu Transfermarkt odohral 18-ročný stopér, ktorý hráva aj na ľavej strane obrany, v sezóne 2022/23 14 zápasov, v ktorých strelil jeden gól a zaznamenal jednu asistenciu.
Samotný Mikayil Faye už svoj prestup do Barcelony oslavuje na sociálnych sieťach:
Treba spomenúť, že Faye je klientom tej istej agentúry "Niagara Sports Company", ktorá okrem iných zastupuje Álvara Moratu, Danieho Olma, Lovra Majera alebo Jonathana Ikoneho. Senegalčan mal s NK Kustosija Zagreb platnú zmluvu do roku 2027. Do Európy prišiel vo februári tohto roka zo senegalského klubu Diambar FC.
Zaujímavosťou je, že 6. júna sa agenti "Niagara Sports Comapny" Juanma López a Andy Bara stretli s Mateu Alemanym v Ciutat Esportiva. Už vtedy Carlos Monfort z Jijantes informoval, že ide o istý mladý talent.
zdroj: Fabrizio Romano
foto: twitter/jijantes
Diskusia