Barcelona zúfalo potrebuje peniaze a hľadá ich všetkými možnými spôsobmi. Jeden z nich však nevyžaduje žiadnu prácu. Katalánsky denník Mundo Deportivo prináša zoznam 5 bývalých hráčov Barcelony, ktorých prípadný transfer zabezpečí Barcelone dodatočné finančné prostriedky.

Po oficiálnom potvrdení prestupu Cristophera Nkunku do Chelsea zarobil Paris Saint-Germain 6,5 milióna eur tým, že si vyhradil % z budúceho predaja. Ide o prax, ktorú FC Barcelona v posledných rokoch využívala pri niektorých prestupoch. Tu je 5 bývalých hráčov FCB, za ktorých mohol klub počas najbližšieho leta zarobiť ďalšie peniaze:

1. Jean-Clair Todibo - 20% z budúceho predaja

Francúzsky stopér v lete takmer určite opustí OGC Nice. Todibo prišiel do Barcelony v zime 2019 za 1 milión eur a v jej farbách odohral len 5 zápasov. V januári 2020 odišiel na polročné hosťovanie do Schalke a v októbri zas do Benficy. V Lisabone však stopér strávil len 4 mesiace, keďže 1. februára 2021 odišiel opäť na hosťovanie, tentokrát do OGC. Tam sa Francúz usadil tak dobre, že ho francúzsky klub v lete kúpil späť za 8,5 milióna eur plus 7 miliónov eur v bonusoch. Dobré výkony 23-ročného hráča v tejto sezóne nezostali bez povšimnutia veľkých európskych tímov. O Todiba sa teraz zaujímajú okrem iných Manchester United, Juventus, Neapol a Borussia Dortmund.

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Diskusia

2 komentáre
2023-06-22 13:59:18
Vie niekto kto ďalší? 😁
2023-06-22 19:20:05
Prečo takýto článok dajú do exkluzívneho obsahu ForcaBarca. To ostatní fanúšikovia nemajú právo si to prečítať? Hnus!!!