Deco by mal byť čoskoro oficiálne potvrdený ako športový riaditeľ Barcelony, ale už pracuje v tejto funkcii a stanovuje všetky otázky spojené s formovaním prvého tímu Blaugranas. Napriek tomu je o jeho úlohách a stratégii prijatej v klube známe len málo. Joaquim Piera z katalánskeho denníka Sport sa pokúsil tieto aspekty objasniť.

Novinár uvádza, že Deco neprišiel do Barcelony, aby nahradil Jordiho Cruyffa, ale bude mať silnejšie postavenie v športovej štruktúre. Odteraz má byť centrom všetkých športových rozhodnutí týkajúcich sa prvého tímu, má byť manažérom číslo 1. Deco má rozhodovať o športových kritériách, samozrejme, po konzultácii s Xavim, a realizovať prestupy. Podľa Piera bude mať konečné slovo a z hľadiska hierarchie bude stáť nad trénerom, hoci sa bude snažiť plniť aj jeho želania. Jasným príkladom má byť príchod Ilkaya Gündoğana, ako to požadoval Xavi. Tréner mal dať zelenú aj získaniu Iñiga Martíneza a Vitora Roqueho a teraz bude musieť rozhodnúť o pravom obrancovi a defenzívnom záložníkovi.

Nový riaditeľ má aj ďalšie kompetencie. Ako uvádza Piera, Deco bude zodpovedný aj za prvý kontakt s agentmi a sprostredkovateľmi. Keď sa klub rozhodne, čo urobí s konkrétnym hráčom, potom do hry vstupuje Mateu Alemany ako konečný vyjednávač a špecialista v tejto oblasti. Brazílčan s portugalským pasom tak prevzal niektoré funkcie futbalového riaditeľa, ktorý bol doteraz zodpovedný za jednanie s agentmi.

Vzťahy v klube

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.