Joan Laporta poskytol skutočne rozsiahly rozhovor pre denník La Vanguardia, v ktorom porozprával o ekonomickej a športovej situácii klubu, no vyjadril sa aj k prestavbe Camp Nou. Takisto komentoval otázky, ktoré smerovali na neho osobne. Mimoriadne zaujímavý rozhovor, príjemné čítanie.

Joan Laporta sa v kanceláriách na Camp Nou objavil na čas hneď ráno. Je veľa otázok, na ktoré by sa ho bolo treba opýtať, niektoré z nich sú ťažké, ale prezidentovi FC Barcelona nikdy nechýbalo presvedčenie a energia na ich riešenie. Ekonomika, futbal, Messi, bankové záruky, ostatné sekcie klubu, škrty, Espai Barça, Katar... každý iný by sa stiahol, ale Laporta tvrdí, že riadiť tento veľký klub je "jednoduchšie, ako sa zdá". Neutečie ani pred tým, aby hovoril o svojom zdraví. "Zostáva mi ešte veľa času," vyhlasuje.

V marci 2021 ste sa vrátili do funkcie prezidenta. Je klub v júli 2023 v lepšom alebo horšom stave, ako ste si predstavovali?

"Klub je v lepšom stave po ekonomickej, športovej, sociálnej a inštitucionálnej stránke. Ale situácia, v ktorej sme, je spôsobená dedičstvom, ktoré sme dostali."

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Diskusia

3 komentáre
2023-07-03 14:34:48
Hodně zajímavé počtení. Díky za překlad Lukáši 👍
2023-07-03 16:19:07
Nie splacat Lea, ale mu vyplatit to, co mu uz davno malo byt vyplatene.