FC Barcelona oficiálne oznámila, že jej súperom v tohtoročnom zápase Gamper Cupu bude Tottenham. Tradičné stretnutie je naplánované na 8. augusta na Estadi Olímpic Lluís Companys na Montjuïc.

Hoci médiá pôvodne informovali, že hlavnými kandidátmi na zápas o Gamperov pohár sú talianske tímy Neapol a následne Lazio, nakoniec došlo k dohode s Tottenhamom. Zápas proti tomuto klubu sa začne o 20:00.

Barcelona sa s Tottenhamom stretla počas svojej histórie šesťkrát: dvakrát v priateľských a štyrikrát v oficiálnych medzinárodných zápasoch. V Európe na seba oba tímy prvýkrát narazili v semifinále Pohára víťazov pohárov v sezóne 1981/82 (1:1 a 1:0 pre Barçu) a v skupinovej fáze Ligy Majstrov v sezóne 2018/19 (1:1 a 4:2 pre Barçu).

Spurs nedokázali Barçu poraziť ani v dvoch priateľských zápasoch: 24. júla 2009 vo Wembley (1:1; Bojan - Livermoore) a 29. júla 2018 v Los Angeles (2:2; Munir, Arthur - Son, N'Koudou; 5:3 na penalty). Tento rok bude v priateľskom zápase v hre Gamperov pohár.

zdroj: fcbarcelona.com
foto: twitter

Diskusia

2 komentáre
2023-07-12 12:38:53
Asi to bolo súčasťou vyjednávania s Lengletom, takže asi aj jeho prestup sa blíži.
2023-07-12 12:42:24
Ďalšia trofej ktorú Spurs nezískajú