Oriol Romeu by sa mal čoskoro stať nástupcom Sergia Busquetsa na poste defenzívneho záložníka Barcelony. Preto je vhodné uviesť niekoľko športových argumentov v prospech kúpy hráča Girony. Niektoré z nich prezentoval The Athletic.

Je známe, že Barcelona sa ocitla v ťažkej situácii (a istým spôsobom sa do nej sama dostala) kvôli odchodu Sergia Busquetsa. Klub naliehavo potreboval nájsť nástupcu kapitána tímu na pozícii defenzívneho stredopoliara. Vzhľadom na finančnú krízu Blaugranas nebolo na trhu veľa možností. Katalánci sa preto rozhodli získať Oriola Romeua, ktorý bude stáť približne 5 miliónov eur fix + bonusy. 31-ročný záložník príde do klubu ako skúsený ligový hráč, ktorý by mal zaplátať špecifické nedostatky, hoci od neho nemožno očakávať žiadny prevrat.

The Athletic poukazuje na to, že po príchode Ilkaya Gündoğana potrebuje Barça "kotvu" v druhej línii, aby sa ostatní hráči posilnili. S tým sa dá súhlasiť, keďže v strede poľa Blaugranas určite nechýba talent, zatiaľ čo pred obrannou líniou boli nedostatky z hľadiska fyzickej zdatnosti, držania pozície, istoty a rozhodnosti. The Athletic hodnotí Oriola Romeu ako ideálnu krátkodobú možnosť vďaka jeho stabilite, absencii sebectva a húževnatosti pri hre bez lopty.

Portál uvádza, že aj počas svojho pôsobenia v Anglicku bol tento stredopoliar spoľahlivým a inteligentným rozdeľovačom lopty, ktorý sa rád sťahoval do hĺbky a chránil tím pred protiútokmi. Cituje aj názor Pepa Guardiolu, ktorý po zápase so Southamptonom označil Oriola Romeua za jedného z najlepších stredopoliarov Premier League v sezóne 2020/2021. V tom čase z hráčov druhej formácie zaznamenal viac sklzov na zápas len Wilfred Ndidi.

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Diskusia

2 komentáre
2023-07-18 10:21:27
Môže prekvapiť v roli náhradníka, ale v roli hráča základu? Tak to mám pochybnosti, ale uvidíme. Len keby boli aj nejaké predaje.
2023-07-18 16:00:58
Busquets měl ještě rok zůstat