Iñigo Martínez poskytol klubovým médiám rozhovor, v ktorom hovoril o motívoch svojho príchodu do Barcelony a o svojej adaptácii v tíme. Vysvetlil tiež pôvod svojho spôsobu oslavovania strelených gólov.

Nikdy predtým si nehral za tím, ktorý nepochádza z Baskicka, kde si sa narodil. Prečo si sa rozhodol prvýkrát opustiť svoju krajinu a domov? Čo ťa viedlo k tomuto kroku?

"Dlho som bol vo svojom kraji, vo svojej komfortnej zóne. Nakoniec príde chvíľa, keď potrebujete zmeniť prostredie, a po prijatí výzvy z Barçy som ju prijal pozitívne. Dôvera, ktorú mi dali od prvého telefonátu, mi pomohla urobiť tento krok, ktorý je ťažký, pretože doma sa cítite veľmi cenený a milovaný. Pravdou však je, že prichádzam šťastný a túžim spoznať nových ľudí, iné mesto, iný životný štýl. Už sa neviem dočkať, kedy začnem novú etapu."

Prichádzaš z klubu s bohatou históriou a jedinečnou tradíciou do Barcelony, ktorá má tiež bohatú históriu a rodokmeň v La Lige. Pomôže ti to rýchlejšie sa adaptovať? Alebo máš pocit, že prichádzaš do klubu, na ktorý je vyvíjaný väčší tlak?

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.