Robert Lewandowski poskytol rozsiahly rozhovor pre The Athletic. Novinár Pol Ballus sa útočníka FC Barcelona pýtal na množstvo zaujímavých vecí a Poliak ochotne odpovedal.

Robert Lewandowski prišiel do FC Barcelona ako jeden z kľúčových prestupov minulého roka a bol jednou z viacerých akvizícií, ktoré sa podarilo získať vďaka aktivácií slávnych finančných pák. Jeho vplyv na sezónu 2022/23 Barcelony bol výrazný - Poliak strelil 33 gólov v 46 zápasoch vo všetkých súťažiach, pričom Barcelona získala španielsky titul prvýkrát od roku 2019. V živote sa dá diskutovať o mnohých veciach, ale o tejto sa nedá diskutovať: Lewandowski je stále jedným z najlepších útočníkov na svete.

Od príchodu na Camp Nou sa 34-ročný hráč stal kľúčovým členom a lídrom svojho nového tímu a prispôsobil sa životu v Katalánsku. Žije v Castelldefels, pobrežnom mestečku neďaleko Barcelony, kde ho často vídať na prechádzkach s manželkou a deťmi alebo dokonca na tréningu na pláži. Pred dvoma týždňami stretlo niekoľko miestnych obyvateľov deviatku Blaugranas pri tréningu šprintov, keď sa kúpali v Stredozemnom mori.

The Athletic sa s Lewandowskim stretol o niečo ďalej od domova, v slnečnom Los Angeles, kde má Barça svoju základňu na začiatku predsezónneho turné po Spojených štátoch. V hoteli InterContinental v centre Los Angeles si Lewandowski sadol k novinárom hneď po obede, ktorý zjedol so svojimi spoluhráčmi. Potvrdil, že nepatrí medzi tých, ktorí trpia žalúdočnými problémami, pre ktoré Barcelona nemohla odohrať priateľský zápas s Juventusom. Poliak sa cíti dobre a mohol potvrdiť, že aj postihnutí hráči sa už zotavujú.

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Diskusia

2 komentáre
2023-07-26 15:13:48
Uplne jedno kto ma pasku, pravy kapitan nepotrebuje pasku aby viedol.
2023-07-27 19:28:24
miestnych obyvateľov deviatku Blaugranas pri tréningu šprintov, keď sa kúpali v Stredozemnom mori.

Takže stredozemné more hej?;