Už tento víkend štartuje nový ročník La Ligy a Barcelona v rámci úvodného kola vycestuje na Coliseum Alfonso Perez na súboj proti Getafe. Do začiatku prvého oficiálneho zápasu zostáva menej ako týždeň a nad registráciou hráčov stále visia veľké otázniky.

Podľa katalánskeho denníka Mundo Deportivo je v kanceláriách Barcelony v tejto súvislosti citeľné napätie. Xavi Hernandez má v súčasnosti na novú sezónu zaregistrovaných len 13 hráčov a dvaja z nich, t. j. Ousmane Dembélé a Franck Kessié, sú na odchode. Namiesto príchodu nových posíl ako Ivan Fresneda, Bernardo Silva a Neymar Jr. je teda nevyhnutné, aby vedenie najskôr zapracovalo na registráciách. Koniec koncov, ak by sa im to nepodarilo, tvrdo by za to zaplatili.

Znepokojujúce klauzuly v zmluvách hráčov

Problémy Barcelony s registráciou nových posíl nie sú ničím novým. Spomeňme si na časy, keď len výrazné zníženie platu Gerarda Piquého pomohlo tímu zaregistrovať Memphisa Depaya. Vlani v lete musel Jules Koundé čakať niekoľko zápasov počas sezóny, aby bol zaregistrovaný a mohol nastúpiť za klub v La Lige.

Blaugranas tak boli nútení zahrnúť do zmlúv novopodpísaných hráčov registračnú klauzulu. Podľa Mundo Deportivo môže Gündoğan opustiť Barcelonu na základe voľného prestupu, ak nebude zaregistrovaný do 13. augusta. Podobná klauzula stojí aj v zmluve Iñiga Martíneza, podľa ktorej môže odísť na hosťovanie s tým, že ak nebude registrovaný, bude mu vyplatený celý plat.

Starosti Kataláncov s registráciou sa nekončia pri nových podpisoch. Veď s klubom podpísalo nové zmluvy viacero hviezd, ktoré na registráciu čakajú už dlhší čas. Ronald Araujo predĺžil s klubom zmluvu s vyšším platom ešte v apríli 2022. Barcelona však jeho novú zmluvu nedokázala doteraz zaregistrovať. Aj ďalší hráči ako Iñaki Peña, Sergi Roberto a Marcos Alonso nemajú zaregistrované nové zmluvy, zatiaľ čo Gaviho registrácia v prvom tíme prebehla len vďaka súdnemu príkazu.

Naliehavá potreba finančných prostriedkov

Joan Laporta plánoval toto leto predať 16% podiel v Barça Studios výmenou za finančnú injekciu vo výške 65 miliónov eur od nemeckej firmy. Predaj tohto aktíva by klubu pomohla bez problémov zaregistrovať všetkých hráčov. Dohoda však nebola doteraz sfinalizovaná, čo vyvolalo obavy, ale Barcelona je naďalej presvedčená o tom, že operácia sa uskutoční. Keďže však do začiatku sezóny zostáva menej ako týždeň, klub má v úmysle vyriešiť túto záležitosť čo najskôr.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
kluc Premium
2023-08-08 11:31:04
No jako to je priorita, Xavi si pýta síce hráčov ale aby nemusel hrať len s 11timi 😄
2023-08-08 14:29:06
To je celkem logické