Přípravy na začátek nové sezóny vrcholí také v rezervním týmu pod vedením Rafy Márqueze. Barça Atlétic se v úterý střetla v přátelském zápase s Lleidou a vyhrála jednoznačně 3:0. Utkání bylo speciální pro novou posilu Noaha Darviche, který zažil velice povedený debut.

První přípravný zápas před domácímí fanoušky na Stadionu Johana Cruyffa a hned dominantní výkon okořeněný o skóre 3:0. Tak by se dal shrnout přípravný zápas rezervního týmu proti Lleidě. Góly se blýskli Juanda, Pocho a Diego Percan. I tak ale byl hlavním tahákem utkání nováček Noah Darvich, který hned ukázal, proč je považován za jednoho z největších talentů nové fotbalové generace.

Darvich v úterý odehrál svých prvních 45 minut v dresu Blaugranas. Nejprve začínal na pravé straně tříčlenné záložní řady, byť měl na hřišti velkou svobodu pohybu. Nakonec se tak nejčastěji pohyboval v roli desítky, kde dosud také nejvíc zářil ve Freiburgu a mládežnických týmech německé reprezentance. Za povšimnutí dle přítomných novinářů stál hlavně jeho přehled o hře, kdy skvěle svým spoluhráčům rozdával přihrávky. Proto nepřekvapí, že byl součástí obou gólu vstřelených v první půli.

Nejprve vybojoval míč, ze kterého následně vstřelil první branku Juanda a nakonec poslal Pochovi přesnou asistenci mezi rozestoupené obránce, který si v souboji 1vs1 poradil a zvyšoval na 2:0. Stejně tak Noah hrál obstojně bez míče a při kombinaci působil velice klidně. Na první pohled se tedy zdá, že do Rafova herního systému dobře zapadne.

Rezervní celek začíná svou ligovou pouť za dva týdny 27. srpna v zápase proti SD Logroñés.

zdroj: barcablaugranes.com, twitter.com/fcbarcelonab