Barça Femení sa včera stretla s Juventusom v priateľskom zápase Gamper Cupu. Stretnutie sa skončilo vysokým víťazstvom hráčok Blaugranas 5:0.

Prvý gól za Barçu Femení strelila Caroline Graham Hansen už v 5. minúte. Nórka využila zmätok v pokutovom území a strelou ľavačkou prekonala brankárku Juventusu. Druhý gól padol za pomerne bizarných okolností. Jedna z hráčok Juventusu chcela vykopnúť loptu z vlastného pokutového územia, ale nešťastne trafila svoju spoluhráčku a lopta sa dostala do siete.

V 35. minúte sa po vydarenej akcii na ľavej strane ihriska dostala lopta z krídla pod nohy Brune a tá prudkou strelou k vzdialenejšej žrdi strelila tretí gól Barçy Femení. Posledná gólová akcia prvého polčasu bola opäť iniciovaná po ľavom krídle. Prihrávka do stredu pokutového územia Juventusu sa dostala k nepokrytej Vicky López, ktorá pravačkou vystrelila do horného rohu súperovej brány a ešte pred prestávkou rozhodla zápas.

Druhý polčas už bol z hľadiska gólov o niečo pokojnejší. Prvý a jediný gól druhého polčasu padol až v 76. minúte. Po centri z rohového kopu sa lopta dostala pod nohy Mapi León, ktorá z bezprostrednej blízkosti poslala loptu do siete. Dnešný zápas Barça Femení sledovalo z tribún 5485 divákov.

Barça Femení 5:0 Juventus

Góly: 5' Hansen, 33' Lenzini (vl.), 35' Bruna, 41' Vicky, 76' Mapi

Barça Femení: Paños (58' Font); Mapi, Jana, Pina, Corrales (58' Martet), Marta, Graham (58' Bezis), Patri Guijarro, Bruna, Engen (58' Dragoni), Vicky.

Juventus: Aprile; Nilden (78' Cafferata), Lenzini, Salvai (70' Slišković), Boattin; Caruso (78' Bellucci), Gunnarsdóttir (66' Thomas), Grosso (46' Palis); Cantore (66' Bragonzi), Bonansea (46' Garbino), Girelli (46' Nystrom).

zdroj: sport.es youtube.com