Preč sú tie časy, keď FC Barcelona vstupovala do posledného týždňa prestupového trhu so splnenými úlohami. V posledných rokoch chúlostivá finančná situácia katalánskeho klubu prinútila športové vedenie vyjednávať pri rokovaniach s inými tímami umnejšie ako kedykoľvek predtým. Ani toto prestupové obdobie, ktoré sa uzavrie v piatok 1. septembra o 23:59, nebude výnimkou. V kanceláriách Ciutat Esportiva Joana Gampera budú dlhé a hektické dni.

Jednou zo záležitostí, ktoré musí Barcelona čo najskôr vyriešiť, je registrácia Iñiga Martíneza. Baskický stredopoliar je spolu s Iñakim Peñom jediným hráčom v tíme, ktorý nie je uvedený na webovej stránke La Ligy. Prípad bývalého hráča Athletic Club má však jednu zvláštnosť, a to odstupnú klauzulu zahrnutú v zmluve, ktorú podpísal začiatkom júla s platnosťou do roku 2025.

V prípade, že by katalánsky celok zabezpečiť jeho registráciu, obranca by mohol požiadať o odchod na hosťovanie, aby sa vyhol tomu, že nebude môcť hrať. V takomto prípade, ktorý by mal aktivovať a vyriešiť túto možnosť pred víkendom, by Barça bola povinná vyrovnať jeho plat, aby hráč nezarábal menej, ako je dohodnutý balík z rokovaní.

V tejto chvíli je nevyhnutné zdôrazniť, že športové vedenie FC Barcelona nepochybuje o tom, že Iñigo bude bez problémov zaregistrovaný ešte pred uzavretím trhu. Zaregistrovaný bude, keď klubu príde dohodnutých 40 miliónov eur od spoločnosti Libero Football Finance výmenou za percentuálny podiel na Barçy Vision. S týmto príjmom a ďalšími úsporami, ako je napríklad želaný odchod Lengleta, súvisí okrem iných operácií aj príchod Joãa Cancela.

Hráč sa sústredí výlučne na svoj oficiálny debut v drese Blaugranas. V záverečnej fáze rekonvalescencie kvôli problémom s plantárnou fasciitídou už Iñigo Martínez absolvoval niekoľko tréningov v rovnakom tempe ako jeho spoluhráči. Ak Xavimu nebude k dispozícii na El Sadar, bude k dispozícii po reprezentačnej prestávke začiatkom septembra. Jeho debut sa blíži.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2023-08-29 12:09:02
Konečně už bude ubývat šance na to, že bude hrát Eric, který po uzdravení celé obrany by mohl vypadnout