Nahradiť legendárnu trojicu stredopoliarov Xaviho Hernandeza, Andrésa Iniestu a Sergia Busquetsa nebolo pre Barcelonu nikdy jednoduché. Koniec koncov, títo traja hráči definovali éru Blaugranas v strede poľa a každý z nich bol svojím spôsobom geniálny. Frenkie de Jong bol len jedným z pokusov klubu nájsť dôstojného nástupcu.

Teraz môžeme Frenkieho považovať za nespochybniteľného hráča základnej zostavy a je aj jeden z kapitánov klubu, no Holanďanova cesta k úspechu nebola vôbec jednoduchá. Podľa správ katalánskeho denníka Mundo Deportivo Mateu Alemany počas uplynulého leta 26-ročnému hráčovi povedal, že s ním v klube nepočítajú.

Vyzval ho, aby podpísal zmluvu s Manchestrom United a hľadal najlepšie riešenie pre všetky zúčastnené strany. Odchod Holanďana by totiž uvoľnil značný priestor z pohľadu platov a pomohol by Barcelone v rámci finančného fair play. Nepriamo by to klubu umožnilo bez problémov zaregistrovať svoje nové posily vrátane Roberta Lewandowskeho a Julesa Koundého. De Jong odmietol podľahnúť tlaku a rozhodol sa zostať a dokázať trénerovi svoju hodnotu.

Ako to už býva, Barcelone sa nielenže podarilo včas zaregistrovať minuloročné letné posily, ale dočkala sa aj úžasnej formy zo strany holandského stredopoliara. Katalánci odštartovali tento ročník výsledkovo dobre, hoci herné prevedenie nie je to pravé orechové. No Holanďan bol jedným z najrozhodujúcejších hráčov Kataláncov.

De Jong bol bezchybný na lopte a v priemere dokončil neuveriteľných 94% svojich prihrávok. Ďalej má priemer takmer dvoch kľúčových prihrávok, dvoch úspešných driblingov a vyhral viac ako 6 súbojov na zápas. Jeho výkony donútili vedenie k tomu, aby začalo rokovať o predĺžení zmluvy, hoci dúfajú, že sa im podarí presvedčiť hráča, aby si znížil plat.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2023-09-08 14:21:06
Mám ho rád a vždy budem radšej ak ostane ako by sa mal predať, ale pre pána Jána už nech si zníži ten obrovský plat. Má ho neporovnateľne väčší než ostatný. Ako to vyzerá, keď všetci až na neho si prešli znižovaním platu do novo nastavenej platovej hierarchie a on nie.
2023-09-08 14:55:43
Ak to je pravda, tak za mna 👎 Alemanymu.