Reprezentácia Španielska dnes v rámci kvalifikácie na EURO2024 rozbila Gruzínsko na výjazde 1:7. Históriu v tomto stretnutí prepisoval Lamine Yamal, ktorý zaznamenal dokonca gól.

Zverenci Luisa de la Fuenteho viedli už na polčas 0:4. Ešte pred prestávkou sa na ihrisko dostal Lamine Yamal, ktorý prepísal históriu španielskeho futbalu. Odchovanec La Masie sa stal najmladším debutantom v histórii španielskej reprezentácie vo veku 16 rokov a 57 dní. Krídelník týmto prekonal Gaviho, ktorý svoje prvé vystúpenie zaznamenal vo veku 17 rokov a 62 dní.

Španielsky štatistik MisterChip predstavil niektoré rekordy, ktoré prekonal Lamine Yamal. Doteraz žiadny hráč v tomto veku nestrelil gól v zápase na kvalifikačnej úrovni hranom v Európe. Ak počítame aj priateľské zápasy, najmladším hráčom, ktorý strelil gól, bol Maďar Jozsef Horvath, ktorému sa to podarilo vo veku 16 rokov a 12 dní. Podarilo sa mu to... pred 117 rokmi!

Zostava Španielska: Unai Simon, Carvajal, Le Normand, Laporte, Gayà, Rodri (72' Zubimendi), Fabian Ruiz, Gavi (58' Merino), Olmo (44' Lamine Yamal), Asensio (44' Nico Williams) , Morata (72' Joselu).

Gruzínsko 1:7 Španielsko

22' Morata 0:1, 28' Kvirkvelia (vl.) 0:2, 38' Olmo 0:3, 40' Morata 0:4, 49' Chakvetadze 1:4, 66' Morata 1:5, 68' Williams 1:6, 74' Yamal 1:7