Jordi Cruyff v priebehu tohto leta opustil Barcelonu, ale už niekoľko dní po odchode z katalánskej metropoly mohol počítať s novými pracovnými ponukami. Ako informoval katalánsky denník Sport, jedna z nich prišla z Tottenhamu.

Anglický klub mal o Cruyffa záujem a lanáril ho, aby sa stal športovým riaditeľom Spurs. Holanďan však ponuku príliš dlho nezvažoval, keďže dal najavo, že sa mieni vrátiť na trénerskú lavičku a zatiaľ nechce pokračovať v práci v kanceláriách klubu. To sa zhoduje s Cruyffovým rozhovorom pre The Athletic, v ktorom bývalý hráč Barcelony vysvetľuje svoje ciele v ďalšej kariére. 49-ročný funkcionár preto zdvorilo poďakoval aj napriek ponuke od veľkoklubu, akým je Tottenham.

The Athletic dodáva, že to nie je prvýkrát, čo Cruyff dostal telefonát z Anglicka. Medzinárodné skúsenosti Holanďana a jeho dobrá práca v Barcelone, kde zanechal stopu na mnohých dôležitých operáciách katalánskeho klubu (vrátane príchodu Ilkaya Gündoğana a Andreasa Christensena), mu priniesli uznanie v európskom futbale. Cruyff však chce byť opäť trénerom a otázkou je, kto ho uvidí práve v takejto úlohe. Doteraz trénoval Maccabi Tel Aviv (jeden rok) a čínske tímy Chongqing (rok a štyri mesiace) a Shenzhen (takmer 11 mesiacov). 6 mesiacov bol aj trénerom Ekvádoru.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.