Fabrizio Romano na Twitchi uviedol, že Manchester City sa začiatkom tohto roka obrátil na Barcelonu s požiadavkou na vychádzajúcu hviezdu Alejandra Baldeho, ale stretol sa s tvrdým odmietnutím.

Ľavý obranca zažil v sezóne 2021/2022 prelom, keď si od Jordiho Albu vybojoval miesto ľavého obrancu a upevnil si pozíciu v základnej zostave na tomto poste. Po tom, ako mladý Španiel zapôsobil v minulej sezóne, začal nový ročník na výbornú a potvrdzuje svoj status jedného z najlepších mladých ľavých obrancov vo futbale.

Teraz sa ukázalo, že Manchester City si Baldeho vyhliadol a dokonca sa na odchovanca akadémie La Masia pýtal Barcelony. The Citizens v posledných mesiacoch pokukovali po viacerých mladých talentoch Barcelony a medzi nimi bol aj Balde. Angličania sa však stretli s rezolútnym nie zo strany Barcelony. V skutočnosti sa neuskutočnili žiadne rokovania, keďže Blaugranas nikdy neuvažovali o predaji.

Práve naopak, Katalánci chcú uzavrieť s Baldem novú zmluvu, keďže tá súčasná vyprší v roku 2024. Médiá v každom prípade uviedli, že všetko je dohodnuté a čaká sa už len na oficiálne potvrdenie. 19-ročný hráč by mal predĺžiť zmluvu do roku 2028 s odstupnou klauzulou vo výške 1 miliardy eur. Balde už bol zaregistrovaný ako člen prvého tímu a bude nosiť dres s číslom 3 a nová zmluva je spravodlivou odmenou za razantný rozvoj, ktorý zaznamenal.

zdroj: fabrizio romano
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-09-09 11:30:32
Balde ide hore každý zápas. Neuvěřitelný progress urobil . Taky gavi stagnuje a Pedri už je skoro na vrchole ale balde letí hore ako supernova.
2023-09-09 13:05:41
Konecne mame "stereo" - krajni obrancovia....a by sme zas urobili "mono"?. To by bola aká hlúposť...