Minulá sezóna bola pre šatňu FC Barcelona prelomová: ešte počas nej alebo po nej sa s klubom rozlúčili traja vtedajší kapitáni Gerard Piqué, Sergio Busquets a Jordi Alba. Tým sa uvoľnil priestor pre nových lídrov tímu, ktorých nám predstavuje portál Relevo.

"Predtým tu bolo naozaj viacero odlišných zoskupení, ale teraz sme jednotní," mal pre portál povedať zdroj zo šatne. Samozrejme, všetky oči sa upierajú najmä na kapitánov Sergiho Roberta, Ter Stegena, De Jonga a Arauja. Práve od Nemca sa očakáva, že bude jedným z lídrov, keďže do tejto úlohy vstúpil prirodzene po tom, čo sa v minulosti dostal do konfliktu s Leom Messim. Prvý kapitán Sergi Roberto má za úlohu pôsobiť ako spojovací článok medzi hráčmi a trénerským štábom. Gavi sa zasa stal "krstným otcom" najmladších hráčov.

Počas turné v USA mali futbalisti vyhradené miesto v jedálni. Teraz sa v športovom mestečku všetci miešajú medzi sebou, keď sa prídu najesť. Samozrejme, sú futbalisti, ktorí majú medzi sebou bližší vzťah: počas prvých tréningov boli Gündoğan a Lewandowski nerozluční, v ich stopách kráčal aj Ter Stegen. Všetci traja spolu hovoria po nemecky. "Medzinárodnú" skupinu dopĺňa Andreas Christensen, ako aj Sergi Roberto, ktorý hovorí plynule po anglicky - hoci aj on má blízko k "španielskej" skupine.

Práve táto skupina je veľmi početná, hoci sa v poslednom čase zmenšila. Ferrana Torresa a Érica Garcíu bolo často možné vidieť, ako spolu chodia trénovať aj niekoľko minút pred začiatkom tréningu. Podobne aj Ansu Fati, Balde, Pedri, Marcos Alonso či Gavi majú medzi sebou blízky vzťah. Čo sa týka francúzsky hovoriacej skupiny, tá sa po odchodoch Dembélého a Kessiého rozpadla. Medzitým však spolu s Julesom Koundém pomohli adaptovať sa Mikailovi Fayemu, ktorý odišiel na turné a hovorí len po francúzsky.

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Diskusia

1 komentár
2023-09-11 17:02:42
V čem měl Stegen střet s Messim?