Španielska reprezentácia nastúpi dnes o 20:45 proti Cypru v kvalifikácii na EURO2024. Tréner Luis De la Fuente na včerajšej tlačovej konferencii hovoril okrem iného o Ferranovi Torresovi a Lamine Yamalovi.

Luis De la Fuente o Ferranovi Torresovi

"Poznám ho už veľa rokov, videl som jeho rozvoj a zrelosť. Mal ťažké chvíle. Teraz opäť našiel sám seba a potrebuje impulz, aby sa vrátil tam, kde bol. S hráčom na jeho úrovni nemôžeme prestať počítať, pre Španielsko je veľmi dôležitý. Vo futbale sa takéto situácie stávajú a on to nenechá len tak, aj keď to bolo spôsobené niečím nešťastným, napríklad zranením spoluhráča."

Integrácia Lamine Yamala

"Veteráni sa starajú o nových hráčov a poskytujú im všetky druhy zázemia. Je to veľmi jednoduché, sú to hráči, ktorí sú na takéto situácie pripravení a predurčení. Teraz musí naplno rozvinúť svoj potenciál a bude mať svoje vrcholy aj pády. Keď bude mať slabšie chvíle, nemali by sme byť takí krutí, ale brať to ako normálnu súčasť jeho vývoja. Máme z neho radosť."

Starostlivosť o Yamala

"Musíme uprednostniť zdravie športovca, ako sme to robili vždy. Futbal je šport, ktorý so sebou prináša riziká, a zranenia sú jeho najškaredšou súčasťou, hoci vám pomáhajú dozrievať po osobnostnej a hráčskej stránke. Preto som povedal, že musíte byť trpezliví, pretože bude mať svoje vrcholy."

Demisia Luisa Rubialesa

"Maximálny rešpekt, ľudia robia rozhodnutia, keď cítia, že ich musia urobiť. Ja sa zaoberám tým, čo môžem ovplyvniť. Čokoľvek sa deje mimo nominácií, družstiev, tréningov.... Som tu už takmer 12 rokov. Bol som tu dlho pred Rubialesovým príchodom, som tu dlhšie ako on. Som tréner, som šťastný a teší ma táto pozícia."

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.