Mateu Alemany a Jordi Cruyff sa nedávno rozlúčili v metropolou Katalánska, a tak sa Barcelona pustila do kompletnej reorganizácie svojho športového oddelenia. Barcelona predstavila svoju novú športovú organizáciu, ktorú bude riadiť Deco.

Jeden z nových členov tohto oddelenia, Bojan Krkić, sa hneď vyjadril, že je nadšený, keď sa vydá na túto novú cestu. Bojan pritom patrí medzi absolventov La Masie. Keďže sa vracia do svojho  mládežníckeho klubu, Barcelona ho považuje za kľúčovú postavu, ktorej hráčske skúsenosti budú prínosom pre perspektívu mládežníckeho tímu.

"Začínam novú etapu. Pripojil som sa k novej futbalovej organizačnej štruktúre FC Barcelona. Vraciam sa s maximálnym nadšením, pripravený prispieť svojimi skúsenosťami a pomôcť klubu, ktorý milujem," napísal na Twitteri a vyjadril radosť z návratu do klubu v novej funkcii. "Veľká vďaka patrí prezidentovi Joanovi Laportovi, vedeniu a Decovi za to, že mi dali túto príležitosť," dodal.

Deco potom priblížil úlohy svojich podriadených a vysvetlil najmä úlohu, ktorú má zohrávať Bojan: "Bojan sa stal koordinátorom futbalovej oblasti. S Xavim hovoríme o monitorovaní hráčov na hosťovaní v iných kluboch a je to niečo, v čom sme veľmi zlyhali. Tréner nemá čas, musí sa sústrediť na zápasy. My musíme dávať trénerovi odpovede," povedal.

"Jeho úloha nie je len to. Vie, čo je La Masia, a bol hráčom, o ktorom všetci hovorili. Vieme, že to nie je jednoduché. Bojan to všetko v klube zažil. K tejto práci môže veľa prispieť. Ide o to, aby nám pomohol s monitorovaním hráčov," dodal Deco.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.