Po premiére druhej série dokumentárneho seriálu "FC Barcelona: Nová éra", Frenkie de Jong pochválil mladú vychádzajúcu hviezdu La Masie Lamine Yamala.

16-ročný veľký talent z La Masie bol doteraz najväčšou hviezdou Barcelony a Španielska v tejto sezóne, keď sa presadil na klubovej aj medzinárodnej úrovni. Yamal už prekonal niekoľko klubových aj národných rekordov a za svoju formu na začiatku sezóny si vyslúžil veľa chvály. Medzi tých, ktorý mladého krídelníka chvália, patrí aj Frenkie de Jong, ktorý vyhlásil, že Yamal je niečím výnimočný, hoci zdôraznil, že ešte musí naďalej pracovať, aby naplno využil svoj potenciál.

"Má v sebe niečo výnimočné, ale je ešte veľmi mladý. Už v súčasnosti nám môže veľa dať. Má však pred sebou ešte veľa rokov a má priestor na zlepšenie, ako každý iný. Ak sa bude naďalej zlepšovať a dobre pracovať, môže dosiahnuť veľmi veľa," uviedol Holanďan v rozhovore pre Movistar+.

De Jong sa následne vyjadril aj k pôsobeniu Blaugranas v Lige Majstrov. Barcelona odštartuje svoju sezónu v Lige majstrov UEFA budúci týždeň súbojom skupiny H proti Royal Antverpy. Je dôležité, aby Katalánci začali rázne po tom, čo boli vyradení v skupinovej fáze dve sezóny po sebe: "Dva roky po sebe sme sa nekvalifikovali do vyraďovačky Ligy majstrov, takže nemôžeme príliš veľa hovoriť, musíme to najprv dokázať na ihrisku, máme sebadôveru, ale musíme hrať zápasy," povedal De Jong o vyhliadkach Barcelony v turnaji. Holanďan však dodal, že skupina sa zdá byť jednoduchšia ako v minulej sezóne: "Je pravda, že minuloročná skupina vyzerala byť ťažšia ako tá tohtoročná."

De Jong bol v tejto sezóne jedným z najlepších hráčov Barcelony, ale trval na tom, že sa ešte musí zlepšiť, pričom uviedol: "Stále mám čo zlepšovať."

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.